Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marquard miał w 2018 roku 655 tys. zysku, ale wciąż potrzebuje dofinansowania

Daniel Bijan Khezri jest prezesem Marquard Media Polska od września 2018 roku (fot. materiały prasowe)

Wydawnictwo Marquard Media Polska zakończyło rok 2018 zyskiem netto w wysokości 655 tys. zł wobec 10,6 mln zł straty odnotowanej w 2017 roku. Spółka podała, że dalsza działalność wciąż uzależniona jest od pozyskiwania finansowania od właściciela.

Jak wynika ze sprawozdania finansowego spółki, całkowite przychody ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 29,1 mln zł (mniej o 24 proc. w stosunku do roku 2017). Koszty działalności operacyjnej wyniosły 34 mln zł (mniej o 19,6 proc. w stosunku do roku 2017). Spółka zanotowała stratę ze sprzedaży w wysokości 4,9 mln zł.

Spółka podała w sprawozdaniu, że z uwagi na ponoszone dotychczas straty  zagrażające bieżącej płynności dalsza działalność uzależniona jest od pozyskiwania finansowania z Marquard Media Group AG (właściciel Marquard Media Polska). Wydawnictwo zapewnia, że "finansowanie takie jest na bieżąco uzyskiwane". Na koniec 2018 roku spółka posiadała pożyczki od Marquard Media Group AG w łącznej wysokości 12,1 mln zł.

Od 3 września 2018 roku prezesem zarządu spółki jest Daniel Bijan Khezri, funkcję wiceprezesa pełni Andrzej Fudała.

Spółka poinformowała również, że w celu zwiększenia przychodów przeprowadza m.in. proces transformacji modelu operacyjnego i optymalizacji kosztów, celem dostosowania się do warunków panujących na rynku wydawniczym.

Marquard Media Polska to wydawca miesięczników "Playboy" (średnia sprzedaż w 2018 roku wyniosła 24 459 egz.) i "CKM" (średnia sprzedaż w 2018 roku wyniosła 16 772 egzemplarzy). Oprócz wyżej wymienionych w portfolio wydawnictwa znajdują się także miesięczniki: "Cosmopolitan", "Joy", "Harper’s Bazaar" oraz dwumiesięcznik "Esquire". Spółka obsługuje również portale internetowe, m.in. Kozaczek.pl, CKM.pl, Playboy.pl, Cosmopolitan.pl, Joy.pl, Esquire.pl, Harpersbazaar.pl.

W 2018 roku spółka podjęła decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięczników "Ach! Na zdrowie", "Hot Moda" i "Shape" wraz z ich internetowymi odpowiednikami Hotmoda.pl i Shape.pl, jak również portalu Supermamy.pl.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(BIG, 08.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.