Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mniej palaczy w Netfliksie

W Netfliksie wyroby tytoniowe pojawiają się częściej niż w tradycyjnych kanałach telewizyjnych (fot. Charles/ Unsplash)

Serwis streamingowy Netflix znacznie ograniczy widoczność produktów tytoniowych w swoich produkcjach - podał serwis CNET.

Według serwisu w przyszłości w Netfliksie w treściach przeznaczonych dla odbiorców poniżej 14. roku życia nie będą pojawiać się sceny palenia papierosów ani ich elektronicznych odpowiedników. Wyjątkami od tej reguły mają być przypadki, w których palenie ma uzasadnienie historyczne lub jest "kluczowe dla wizji artystycznej lub charakteru bohatera". 

Z opublikowanego niedawno raportu stowarzyszenia Truth Initiative wynika, że w serwisie streamingowym wyroby tytoniowe pojawiają się częściej niż w tradycyjnych kanałach telewizyjnych. Policzono, że w popularnych produkcjach Netfliksa powstałych w latach 2016-2017 (m.in. seriale "Stranger Things", "Orange is the New Black" i "House of Cards") znajduje się 866 scen palenia - trzy razy więcej niż we wcześniejszych sezonach tych samych seriali (z okresu 2015-2016).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

Zgłoszenia do konkursu
Grand Press 2019

Plansza

(LL, 08.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.