Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 01, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Concilium Civitas zaprasza na dyskusję o przyszłości Polski i świata

Udział w pięciu sesjach i kilku wydarzeniach specjalnych jest wolny po rejestracji na stronie Conciliumcivitas.pl

9 lipca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie Concilium Civitas - niezależnej inicjatywy grupy polskich profesorów nauk społecznych pracujących na zagranicznych uczelniach. Wstęp na debaty jest wolny po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej.

Concilium Civitas, czyli radę obywatelską, powołało do życia kilkudziesięcioro polskich profesorów nauk społecznych pracujących na zagranicznych uniwersytetach. Inicjatorami byli: prof. Grzegorz Ekiert (socjolog, Uniwersytet Harvarda), prof. Anna Grzymała-Busse (politolog, Uniwersytet Stanforda), prof. Jan Kubik (antropolog, Uniwersytet Rutgersa), prof. Wojciech Sadurski, (prawnik, Uniwersytet Sydney) oraz prof. Jan Zielonka, (europeista, Uniwersytet Oksfordzki).

9 i 10 lipca członkowie Concilium Civitas zbiorą się na swoim pierwszym spotkaniu w Warszawie, aby wraz z publicznością dyskutować o najważniejszych problemach Polski i świata.

„Łączy nas poczucie, że jako badacze procesów społecznych uczestniczący w międzynarodowych akademickich debatach o sprawach publicznych, powinniśmy aktywnie i bezinteresownie oferować Polsce swoją wiedzę. Temu ma służyć tworzone przez nas Concilium Civitas – nieformalne ciało, które inicjujemy w duchu tradycyjnej społecznej odpowiedzialności polskiej inteligencji” - podkreślają badacze.

Udział w pięciu sesjach i kilku wydarzeniach specjalnych pierwszego spotkania Concilium Civitas jest wolny po rejestracji na stronie www.conciliumcivitas.pl

Spotkaniu towarzyszy wydanie „Almanachu 2019/2020” złożonego z napisanych przez członków Concilium tekstów poświęconych najważniejszym globalnym procesom i trendom, które dotyczą Polski. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma egzemplarz Almanachu. Będzie też można go kupić w wybranych księgarniach lub przez stronę Concilium. Zawartość Almanachu jest też dostępna na stronie www.conciliumcivitas.pl (także w wersji angielskiej). Tam też transmitowane będą dyskusje panelowe spotkania.

Gospodarzem Concilium Civitas jest Katedra Dziennikarstwa i Nowych Mediów Collegium Civitas.

(PAZ, 01.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.