Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 01, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Video Brothers z 1,04 mln zł zysku netto w 2018 roku

Video Brothers w 2018 roku zanotowała 3,72 mln zł przychodów

Video Brothers, sieć partnerska zrzeszająca polskich i zagranicznych twórców YouTube, w 2018 roku zanotowała 1,04 mln zł zysku netto. Rok wcześniej było 120,72 tys. zł.

Przychody sieci w 2018 roku wyniosły 3,72 mln zł. To wzrost w stosunku do poprzedniego roku o 105 proc. Łukasz Skalik, twórca i prezes Video Brothers, zaznacza, że większość wypracowanego zysku spółka przeznaczy na kapitał zapasowy i plany inwestycyjne, a część zostanie przeznaczona na dywidendę za wyniki w roku ubiegłym dla zarządu. Nie ujawnia jednak szczegółów co do inwestycji oraz dywidendy.

Jak wynika ze sprawozdania złożonego w KRS, Video Brothers zapłaciła w ub.r. 182,7 tys. zł podatku dochodowego, wobec prawie 20 tys. zł rok wcześniej. Wzrósł zysk z działalności operacyjnej z 144,1 tys zł do 1,23 mln zł, a także zysk sprzedażowy ze 133,9 tys. zł do 1,23 mln zł. 

Zwiększył się także koszt sprzedaży produktów, towarów i materiałów z 1,24 do 1,88 mln zł oraz koszt ogólnego zarządu z 444 do 616,4 tys. zł.

Video Brothers ma w planach także pozyskanie partnera powiązanego z rynkiem mediów, zainteresowanego zakupem części udziałów i dokapitalizowania spółki. Jak informuje Skalik, obecnie trwają rozmowy z dwoma podmiotami. Rozmowy znajdują się na etapie początkowym. - Jestem 100-proc. właścicielem firmy od lipca zeszłego roku, kiedy wykupiłem udziały od poprzedniego inwestora (Grupy BB media Ltd.). Przy korzystnej ofercie nie wykluczam pozbycia się pakietu większościowego, ale z uwagi na dodatni bilans spółki chodzi tu raczej o sprzedaż części udziałów oraz dokapitalizowanie, aby pozyskać środki operacyjne na globalne działania - twierdzi Skalik.

Sieć Video Brothers powstała w połowie 2016 roku. Jak podała spółka w komunikacie, w 2018 roku firma kontynuowała współpracę z dotychczasowymi partnerami i zawierała umowy z nowymi, w tym m.in. z Telewizją Puls, Miastem Stołecznym Warszawą i uczelnią Wajda School, a także z krytykiem filmowym Tomaszem Raczkiem i z „Supernianią” Dorotą Zawadzką. Obecnie do sieci należy 280 kanałów.

(PD, 01.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.