Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były prezes TVN wejdzie do rady nadzorczej wydawcy "Rzeczpospolitej"

Jim Samples był od lipca 2016 do maja 2018 roku prezesem TVN (fot. materiały prasowe TVN)

Jim Samples, były prezes TVN, z początkiem września wejdzie do rady nadzorczej Gremi Media, wydawcy "Rzeczpospolitej" i "Parkietu Gazety Giełdy". Odwołano z niej Dariusza Bąka, byłego prezesa spółki.

Jim Samples w latach 2011-2018 zajmował stanowisko prezesa Scripps Networks Interactive. Od lipca 2016 do maja 2018 roku był prezesem TVN (później przez kilka miesięcy zasiadał w radzie nadzorczej telewizji).

Jednocześnie z rady nadzorczej Gremi Media odwołano Dariusza Bąka, który zasiadał w niej od końca 2017 roku. Wtedy przeszedł do rady ze stanowiska prezesa spółki. Od lipca przechodzi z zarządu KCI (większościowy akcjonariusz Gremi Media) do rady nadzorczej tej spółki. Do rady nadzorczej Gremi Media powołano natomiast Piotra Łyska, członka rady nadzorczej E-Kiosk SA oraz prezesa spółek Gremi Inwestycje i Dragmor.

(KOZ, 26.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.