Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP z prawami do Superligi i meczów Legii w LE, w planach kanał w internecie

W TVP będzie można zobaczyć mecze piłkarzy Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Europy (fot. materiały prasowe klubu)

Telewizja Polska nabyła prawa do pokazywania meczów piłkarzy Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Europy. We wtorek stacja ma oficjalnie ogłosić, że będzie nadawcą Superligi piłkarzy ręcznych. W planach jest uruchomienie internetowego kanału TVP Sport 2.

O tym, że TVP pokaże mecze Legii w LE, poinformował dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski, który odpowiadał na pytania widzów na stronie internetowej stacji. „Rok temu podpisaliśmy umowę z Legią, a w tym roku będziemy ją kontynuować, więc mogę zapewnić, że wszystkie mecze warszawian w europejskich pucharach pokażemy w TVP” - podkreślił Szkolnikowski.

Dodał też, że prowadzone są rozmowy z pozostałymi polskimi klubami, które wystąpią w eliminacjach LE. Poinformował również, że TVP pokaże eliminacje do Mistrzostw Europy piłkarek nożnych w 2021 roku i rozgrywki II ligi piłkarskiej w sezonie 2019/2020.

„Pracujemy też nad wirtualnym kanałem TVP Sport 2” - zapewnił Szkolnikowski i wyjaśnił, że ze względu na duże koszty kanał nie pojawi się w naziemnej telewizji cyfrowej i będzie dostępny jedynie w internecie.

We wtorek na konferencji prasowej TVP oficjalnie potwierdzi informacje „Presserwisu”, że od nowego sezonu będzie transmitować mecze Superligi piłkarzy ręcznych. Publiczny nadawca ma pokazywać po dwa spotkania w każdej kolejce.

(PAZ, 24.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.