Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Premier wraca do tematu stworzenia anglojęzycznego kanału o Polsce

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada powstanie kolejnej telewizji po angielsku mówiącej "prawdę o Polsce" (screen: Youtube.com/Telewizja Republika)

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że po wygraniu najbliższych wyborów parlamentarnych przez PiS powstanie anglojęzyczna telewizja, która będzie "mówić prawdę o Polsce”.

Zapowiedź Morawieckiego padła podczas weekendowego spotkania w Spale z członkami Klubów "Gazety Polskiej". "To jest bardzo ważne, żeby była anglojęzyczna telewizja polska, która mówi prawdę o Polsce, polskiej kulturze, polskiej historii, architekturze i naszej gościnności. I taka telewizja powstanie w drugiej naszej kadencji" – powiedział premier. Współprowadzący spotkanie Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, członek zarządu Telewizji Republika, przypomniał, że TV Republika już emituje pasmo po angielsku „Poland Daily”, ale ma pieniądze tylko na dwie godziny programy dziennie. "Możemy to robić 24 godziny" - zaznaczył Sakiewicz.

W listopadzie 2018 roku Telewizja Polska uruchomiła w internecie anglojęzyczny kanał Poland In, który w założeniu ma przybliżać polski punkt widzenia na sprawy międzynarodowe, a także prezentować polską gospodarkę, kulturę, tradycję i historię. Za realizację projektu odpowiada Ośrodek Mediów Interaktywnych TVP. 

(PAP, PD, 17.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.