Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sejm zajmie się art. 212 kk

Poprawka senacka przywraca obecne brzmienie przepisu art. 212 kk (fot. Flickr.com/SenatRP, Katarzyna Czerwińska/Kancelaria Senatu)

Na rozpoczynającym się dziś trzydniowym posiedzeniu Sejmu rozpatrywane będą senackie poprawki do nowelizacji Kodeksu karnego, w tym przywracająca obecne brzmienie art. 212, który dotyczy ścigania pomówienia.

Wczoraj sejmowa komisja ustawodawcza zarekomendowała przyjęcie 41 spośród 42 senackich poprawek. Jedna z nich dotyczy art. 212, który w pierwotnej wersji przyjętej przez Sejm miał umożliwiać ściganie pomówienia z urzędu i przewidywał karę do roku więzienia za "tworzenie fałszywych dowodów na potwierdzenie nieprawdziwego zarzutu lub nakłanianie innych osób do potwierdzenia okoliczności objętych jego treścią". Zmiany krytykowali prawnicy i dziennikarze.

(IKO, 12.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.