Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa Radiowa Agory o połowę zwiększyła zysk

Zysk Grupy Radiowej Agory w porównaniu z 2017 rokiem wrósł o 53,3 proc. (fot. Pixaby.com)

Grupa Radiowa Agory, nadawca stacji sieci Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda i Rock Radio, w 2018 roku wypracowała 12,74 mln zł zysku netto przy przychodach 51,94 mln zł.

W porównaniu z 2017 rokiem przychody spółki wzrosły o 8 proc. "Na wzrost przychodów wpłynęły przede wszystkim wyższe przychody ze sprzedaży czasu antenowego oraz przychody z usług operatorskich" - podała Grupa Radiowa Agory w sprawozdaniu złożonym w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jej zysk netto był o 53,3 proc. wyższy niż rok wcześniej.

Grupa Radiowa Agory zysk w całości zdecydowała przeznaczyć na wypłatę dywidendy jedynemu udziałowcy - Agorze SA.

Sieci Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda i Rock Radio w 2018 roku miały łącznie 4,4 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).

Do Grupy Radiowej Agory należy spółka Doradztwo Mediowe, która prowadzi działalność brokera radiowo-kinowego pod marką Tandem Media. W strukturach Doradztwa Mediowego działa studio produkcyjne SVG.

Do końca stycznia 2019 roku w strukturze było również studio kreacji i produkcji filmowej Skylark Films, które zakończyło działalność. - Grupa Radiowa Agory zdecydowała o tym z uwagi na nierealizowanie przez studio wyznaczonych celów biznesowych - informuje rzeczniczka Agory Agata Staniszewska. Jak zapowiadano w październiku 2018 roku, Skylark Films miało łączyć kompetencje agencji reklamowych i domu produkcyjnego.

Doradztwo Mediowe uzyskało w 2018 roku 108,71 mln zł przychodów (wzrost o 0,7 proc.) i 3,91 mln zł zysku netto (wzrost o 0,9 proc.). Na wypłatę dywidendy spółka ta przeznaczyła 3,83 mln zł zysku, a resztę - na pokrycie straty z lat ubiegłych.

(KOZ, 10.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.