Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 31, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Juliusz Głuski zostanie korespondentem Polsatu w Moskwie

Juliusz Głuski był m.in. rzecznikiem prasowym Euro 2012 (screen: YouTube/ Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku)

Juliusz Głuski będzie korespondentem Telewizji Polsat i Polsat News w Moskwie. Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Kułakowskiego, który złożył wypowiedzenie.

Tomasz Kułakowski pracę w Moskwie kończy 30 czerwca. - Jeszcze nie wiemy, kiedy dokładnie Juliusz Głuski rozpocznie pracę w Moskwie – mówi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Polsatu.

Głuski w Polsacie pracuje od listopada 2018 roku, gdzie ostatnio był producentem „Wydarzeń” i programu „Dzień na świecie”. Przedtem pracował jako sekretarz anteny sieci Chillizet i zastępca redaktora naczelnego ukraińskiego kanału informacyjnego Espreso. Wcześniej był rzecznikiem prasowym Euro 2012, reporterem ”Wiadomości” TVP 1 i ”Panoramy” TVP 2.

Tomasz Kułakowski korespondentem Polsatu w Rosji został w maju 2012 roku. Pracę dziennikarską zaczął w 2005 roku w krakowskim "Dzienniku Polskim", gdzie pisał m.in. o Rosji, Ukrainie i Białorusi. W latach 2008-2011 był reporterem Informacyjnej Agencji Radiowej (dla Polskiego Radia relacjonował m.in. wybory prezydenckie na Ukrainie w 2010 roku). Współpracował też z "Tygodnikiem Powszechnym", pisząc o Rosji i Europie Wschodniej. Publikował też w "Nowej Europie Wschodniej" i "New Eastern Europe".

(MAK, 31.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.