Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 31, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Strejlau i Michał Zawacki w TVP Sport

Andrzej Strejlau i Michał Zawacki w Eurosporcie pracowali m.in. przy obsłudze meczów Lotto Ekstraklasy (fot. archiwum prywatne Michała Zawackiego)

Ekspert Andrzej Strejlau i komentator Michał Zawacki od 1 czerwca dołączą do redakcji TVP Sport. Obaj byli ostatnio związani z Eurosportem.

Andrzej Strejlau przez ostatnie lata pracował jako ekspert i komentator stacji Eurosport przy meczach Lotto Ekstraklasy (od sezonu 2019/2020 będzie to PKO Ekstraklasa). O transferze byłego selekcjonera reprezentacji Polski poinformował na Twitterze dziennikarz TVP Sport Jerzy Chromik, współautor wydanej w ubiegłym roku książki "On, Strejlau".

Michał Zawacki od października 2013 roku był w Eurosporcie komentatorem, reporterem, prowadzącym studio i wydawcą transmisji. Od września 2018 roku współpracował też z Polsatem, gdzie komentował mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W 2015 roku krótko był związany z Eleven Sports. W TVP pracował już jako komentator w latach 2007-2012. Teraz podpisał umowę na wyłączność.

W poprzednim sezonie Eurosport pokazywał dwa mecze w każdej kolejce Lotto Ekstraklasy rozgrywane w piątek i poniedziałek. Od nowego sezonu rozgrywki będą transmitowane w NC+ i TVP.

Stałymi ekspertami TVP Sport są już inne postacie związane z piłką: Maciej Szczęsny, Sebastian Mila, Marcin Żewłakow i Robert Podoliński.

Zgłoszenia do konkursu
Grand Press 2019

Plansza

(MAC, PAZ, 31.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.