Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W czerwcu premiera serialu dokumentalnego o pracy „NYT"

Siedzina "New York Timesa" (fot. Pixabay.com)

Serial dokumentalny o pracy dziennikarzy znanego na świecie dziennika "New York Times" zadebiutuje w czerwcu w amerykańskiej telewizji oraz w internecie. Seria ma ukazać dobre dziennikarstwo jako podstawę demokracji w czasach fake newsów.

Pierwszy odcinek serii "The Weekly" ukaże się 2 czerwca wieczorem na antenie telewizji kablowej FX, a dzień później na platformie streamingowej Hulu.

Program będzie koncentrował się na historiach opisywanych na łamach "New York Timesa" oraz na pracy dziennikarzy gazety poprzedzającej ich publikację.

Twórcy programu mają nadzieję powtórzyć sukces ukazującego się od 2017 roku podcastu "The Daily", którego twórcy w codziennie publikowanych odcinkach dogłębnie przedstawiają jakąś historię z "NYT". Jednocześnie cykl słuchowisk służy jako reklama samej gazety.

Galeria: Grand Press Photo 2019, Young Poland, fotoreportaż - nagroda główna

(PAP, PAZ, 30.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.