Dział: PRASA

Dodano: Maj 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dwa reportaże wśród nominowanych do Nagrody Nike

W tym roku Nagroda Nike zostanie wręczona po raz 23

Wśród 20 książek nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike znalazły się dwa reportaże: "Błoto słodsze niż miód" Małgorzaty Rejmer (Czarne) i "Nie ma" Mariusza Szczygła (Dowody na Istnienie).

W tym roku Nagroda Nike zostanie wręczona po raz 23. Otrzymuje ją najlepsza według jury książka wydana w poprzednim roku. Gala połączona z przyznaniem nagrody odbędzie się w niedzielę 6 października. Zwycięzca otrzyma 100 tys. zł i statuetkę projektu Gustawa Zemły. Fundatorami są "Gazeta Wyborcza" i Fundacja Agory.

Laureatem Literackiej Nagrody Nike w 2018 roku został Marcin Wicha za książkę "Rzeczy, których nie wyrzuciłem".

(JSX, 24.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: Grand Press Photo

Dział: PRASA

Dodano: Maj 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wideorelacja z gali Grand Press Photo 2019

(fot. Adam Jagielak/ "Press")

16 maja poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2019. Główną nagrodę za Zdjęcie Roku otrzymał Sławomir Kamiński z „Gazety Wyborczej”. 

Gala odbyła się w Reducie Banku Polskiego w Warszawie. Gościem specjalnym był Espen Rasmussen („VG Helg”, Panos Pictures) – norweski fotoreporter, wielokrotny laureat World Press Photo i Pictures of The Year international (POYi). To do niego, jako przewodniczącego jury, należał decydujący głos przy wyborze nagrodzonych zdjęć.

ZOBACZ WIDEORELACJĘ Z GALI GRAND PRESS PHOTO 2019

ZOBACZ TEŻ:

(CP, 24.05.2019)

Pozostałe tematy weekendowe

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.