Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Media przygotowują się do wieczorów wyborczych. Badanie exit poll zrobi Ipsos

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja (fot. Pixabay.com)

Telewizje, rozgłośnie i serwisy internetowe szykują się do relacjonowania wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w niedzielę 26 maja. Badanie exit poll dla TVP, Polsatu i TVN zrealizuje Ipsos.

W TVN 24 i TVN 24 BiŚ wieczór wyborczy rozpocznie się o godz. 20.35 i poprowadzi go 12 dziennikarzy, m.in. Justyna Pochanke, Anita Werner, Grzegorz Kajdanowicz, Monika Olejnik, Konrad Piasecki, Andrzej Morozowski i Piotr Kraśko. W TVN 24 BiŚ Piotr Kraśko – wraz z reporterami w europejskich stolicach – omówią sondażowe wyniki wyborów w poszczególnych krajach UE, a nowy skład Parlamentu Europejskiego, ze studia w Brukseli, opisze i skomentuje wraz z gośćmi Maciej Sokołowski.

W Polsat News wieczór wyborczy "Polska wybiera" rozpocznie się o godz. 19.50 - poprowadzą go Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski. Dane statystyczne dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego będzie przedstawiał widzom Michał Stela. Natomiast wpisy z mediów społecznościowych zaprezentuje Piotr Witwicki. Wśród gości znajdą się politycy, eksperci i publicyści. Program potrwa do północy.

W TVP Info wieczór wyborczy rozpocznie się zaraz po "Wiadomościach". Program poprowadzą Danuta Holecka i Michał Adamczyk. Będą rozmawiać z gośćmi, a Adamczyk będzie też prezentować dane sondażowe. Część programu będzie emitowana też w TVP 1.

W RMF FM program wyborczy zacznie się o 20 relacjami ze sztabów. Specjalne serwisy będą trwały od 21 do 23. „Fakty” pojawią się też o 21.30 i 22.30. Wieczór poprowadzi Tomasz Staniszewski. Specjalny serwis wystartuje też o 21 na RMF 24. Znajdą się tam relacje reporterów ze sztabów, komentarze i analizy.

Wieczór wyborczy w Radiu Zet będzie trwał godzinę i rozpocznie się o 21. Co kwadrans nadawane będą specjalne pięciominutowe wydania serwisów informacyjnych. Pomiędzy nimi z gośćmi porozmawiają Beata Lubecka i Joanna Komolka.

W Radiu Tok FM wieczór wyborczy od 20 do 23 poprowadzi Maciej Zakrocki.

O godz. 20.55 rozpocznie się wieczór wyborczy Wirtualnej Polski – na stronie głównej WP i w Telewizji WP. Poprowadzą go Tomasz Machała i Marek Kacprzak. W telewizji wieczór potrwa 45 minut, a w internecie godzinę dłużej.

Gazeta.pl będzie prowadzić relację na żywo, a kilkanaście minut przed 21 w studiu Gazeta.pl wieczór wyborczy na żywo poprowadzi Łukasz Kijek. W Wyborcza.pl wieczór poprowadzi Hanna Lis (ok. 21.10), a wyniki z ekspertami omówi Agnieszka Kublik (ok. 21.45). Ok. 22.45 Roman Imielski poprowadzi spotkanie komentatorów – dziennikarzy i publicystów. 

Wspólny wieczór wyborczy będą miały Fakt24.pl, Newsweek.pl i Onet (Ringier Axel Springer). Rozpocznie się on o 20.50 i potrwa do ok. 23-23.30. Będzie można go oglądać na stronach Onet.pl, Newsweek.pl i Fakt24.pl oraz na profilach redakcji w mediach społecznościowych. Wieczór poprowadzi dziennikarz Onetu Łukasz Szelecki, z politykami w studiu będą rozmawiać Agnieszka Burzyńska z "Faktu" i Andrzej Stankiewicz z Onetu. Z komentatorami rozmawiać będą Bartosz Węglarczyk i Tomasz Lis.

W portalu Interia (Grupa Interia.pl) od ok. 18-19 redakcja będzie prowadzić relację na żywo, której towarzyszyć będą wypowiedzi i komentarze ekspertów oraz polityków. Relację na żywo poprowadzi też portal Natemat.pl, 300polityka poda zaś wyniki sondaży, a po godz. 21 wypowiedzi polityków.

Redakcja "Krytyki Politycznej" swój wieczór wyborczy organizuje w warszawskim Bar Studio. Poprowadzą go Kaja Puto, Michał Sutowski i Agnieszka Wiśniewska. Uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać komentarzy zaproszonych gości, w tym kandydujących polityków, oraz poznać pierwsze wyniki exit poll. Spotkanie będzie otwarte i transmitowane na żywo na Facebooku i YouTube.

Badanie exit poll dla TVP, Polsatu i TVN zrealizuje Ipsos. Do wczorajszego wieczoru Polskie Radio nie podało informacji o wieczorze wyborczym.

Galeria: Grand Press Photo 2019, fotoreportaż - I miejsce w kategorii ŚRODOWISKO

(KOZ, JSX, PD, 22.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.