Dział: RADIO

Dodano: Maj 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Wnet z wyższą słuchalnością w Warszawie niż w Krakowie

Radio Wnet na UKF nadaje obecnie w Warszawie i Krakowie, ale może liczyć na kolejne częstotliwości (screen Wnet.fm)

Słuchalność Radia Wnet, dostępnego od listopada na UKF, nie przekracza w Warszawie i Krakowie 1 proc.

Radio Wnet, którego wcześniej można było słuchać jedynie w internecie, 12 listopada zaczęło nadawać na UKF. Jak wynika z badania Radio Track realizowanego przez Kantar, w fali listopad 2018 - kwiecień 2019 rozgłośnia miała w Warszawie 0,8 proc. udziału w czasie słuchania, a w Krakowie - 0,3 proc.

Spośród stacji, które uzyskały co najmniej 0,2 proc. słuchalności, w stolicy Radio Wnet wyprzedziło jedynie publiczne mazowieckie Radio dla Ciebie (0,4 proc.), a w Krakowie - OFF Radio Kraków, antenę cyfrową Radia Kraków (0,2 proc.).

Z kolei w fali trzymiesięcznej - luty-kwiecień 2019 - udział Radia Wnet w Warszawie wyniósł 0,9 proc., a w Krakowie - 0,3 proc. W każdym kwadransie stacji słuchało w Warszawie 21 tys. osób, a w Krakowie - 3 tys.

Radio Wnet może liczyć również na częstotliwości w Białymstoku, Szczecinie i we Wrocławiu. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że mogą ubiegać się o nie rozgłośnie emitujące audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz programy uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę. Audycje słowne mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godz. 6-23. Warunki te spełnia Radio Wnet.

Galeria: Grand Press Photo 2019, fotoreportaż - I miejsce w kategorii ŚRODOWISKO

(KOZ, 21.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.