Dział: PRASA

Dodano: Maj 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Mastalerz szefem działu Wydarzenia w PAP

Piotr Chmielarz był szefem działu wydarzeń od grudnia ub.r. (fot. Marek Mazurkiewicz/CC BY-SA 3.0)

Piotr Chmielarz przestaje być szefem działu Wydarzenia w Polskiej Agencji Prasowej. Jego miejsce zajmie pracujący na stanowisku redaktora tego działu Marcin Mastalerz – dowiedział się „Presserwis”.

Piotr Chmielarz szefem powstałego w ramach redakcji krajowej działu został na początku grudnia. Wcześniej jego pracę koordynował edytor w dziale społecznym Wojciech Staruchowicz.

Jak się dowiedzieliśmy, Chmielarz ma pozostać w PAP. Zarówno z nim, jak i z Marcinem Mastalerzem nie udało nam się skontaktować.

Piotr Chmielarz przed pracą w PAP związany był z „Gazetą Polską” i „Gazetą Polską Codziennie”. Wcześniej pracował m.in. w redakcjach „Super Expressu” i „Życia Warszawy”.

Marcin Mastalerz w latach 90. związany był z „Super Expressem” i „Życiem”, a do 2002 roku był redaktorem naczelnym „Metropolu”. W latach 2002-2012 pracował w tygodniku „Newsweek Polska” na stanowisku sekretarza redakcji, a od 2006 roku również jako zastępca redaktora naczelnego. Pracę w PAP na stanowisku edytora w dziale wydarzeń rozpoczął w lutym br.

To niejedyne zmiany, jakie zaszły w strukturach PAP od początku roku. W lutym dotychczasowy kierownik oddziałów lokalnych agencji Mirosław Harasim został edytorem w dziale społecznym. Pod koniec marca wypowiedzenie złożył zastępca szefa redakcji krajowej Jakub Pilarek. W kwietniu PAP rozwiązała umowę z dyrektorem operacyjnym agencji Piotrem Ambroziakiem.

Galeria: Grand Press Photo 2019, fotoreportaż - I miejsce w kategorii ŚRODOWISKO

(PD, 20.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.