Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad 2,2 mln widzów dokumentu braci Sekielskich w TVN

Dokument miał premierę w serwisie YouTube (screen YouTube.com/Sekielski)

Średnio 2,22 mln widzów oglądało w TVN film dokument braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele. W Telewizji WP widownia produkcji dochodziła do 170 tys. widzów.

TVN pokazał dokument w piątek o 23, nie przerywając go reklamami. Stacja w trakcie emisji miała 33 proc. udziału w rynku, a w grupie komercyjnej zdobyła 34,7 proc. Była to jedna z najchętniej oglądanych pozycji w TVN w minionym tygodniu - więcej widzów przyciągnęły tylko "Fakty" w środę 15 maja (3,03 mln widzów) i "Milionerzy" w czwartek 16 maja (2,64 mln).

"Tylko nie mów nikomu" zajął 12. miejsce pod względem oglądalności w telewizji w zeszłym tygodniu. Dokument zgromadził więcej widzów niż w najpopularniejsze w tym okresie wydanie "Wiadomości" w TVP 1 (2,16 mln).

Dzień wcześniej, również o 23, "Tylko nie mów nikomu" pokazała naziemna Telewizja WP. Dokument przyciągnął do stacji 170,1 tys. widzów, co przełożyło się na 3,56 proc. udziału w rynku (2,47 proc. w grupie komercyjnej). Telewizja WP nadawała go również w piątek o 23 (143,5 tys. widzów) i niedzielę o północy. Pierwsza emisji uzyskała najlepszy wynik w paśmie 23-1.30 zarówno w tym, jak i w zeszłym roku.

Udostępniony w sobotę 11 maja dokument na YouTube do poniedziałkowego popołudnia wyświetlono prawie 21 mln razy.

(KOZ, 20.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska testuje w swojej telewizji technologię reklamy online

Wirtualna Polska od miesiąca testuje w Telewizji WP technologię DAI (fot. materiały prasowe)

Wirtualna Polska testuje w Telewizji WP w usłudze Pilot technologię DAI (dynamic ad insertion), która polega na zastąpieniu bloku reklamowego w telewizji linearnej reklamą wideo online. Wydawca liczy na to, że technologią zainteresuje innych nadawców.

DAI wdrożono w usłudze WP Pilot na kanale Telewizja WP. Każdy oglądający Telewizję WP widzi zupełnie inną reklamę podczas trwania standardowego bloku reklamowego.

Jak mówi Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualna Polska Holding, takie rozwiązanie przynosi korzyści dla widzów, ale przede wszystkim pozwala lepiej adresować ofertę dla reklamodawców, tj. są w stanie zastosować znany z internetu targeting oraz viewability, czyli rozliczanie się za rzeczywiście widzianą reklamę, co w telewizji jest niemożliwe.

Świderski zaznaczył, że technologia jest wykorzystywana w krajach Europy Zachodniej (np. w Wielkiej Brytanii) oraz w USA, gdzie udział takich reklam wzrósł z 0,6 do 3 proc. w 2019 roku. Jak podkreślił, dziś taka reklama dociera do 50 mln gospodarstw domowych w USA. - Miesiąc temu mieliśmy spotkanie w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji i otrzymaliśmy zgodę, aby testować usługę własnej telewizji – powiedział Świderski.

Dodał, że z technologii mogliby korzystać nadawcy telewizji kablowych i satelitarnych, którzy mają swoje dekodery, np. Cyfrowy Polsat i UPC, jednak do tego potrzebne są zmiany w przepisach.

(PD, 21.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.