Dział: RADIO

Dodano: Maj 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Burza po wpisie z konta Radia Kielce. "Ktoś się podszywa pod profil"

Na filmie widać moment, gdy napastnik zadaje policjantowi ciosy nożem (screen: YouTube/Polskie Radio Kielce)

"Szkoda że dostał nożem widocznie zasłużył" - komentarz o takiej treści pojawił się pod filmem z interwencji policji w Busku-Zdroju. Zamieszczono go z konta o tej samej nazwie i grafice profilowej jak kanał Radia Kielce. Rozgłośnia wydała oświadczenie, że komentarz opublikował kanał, który się pod nią podszywał.

Dwaj policjanci zostali w sobotę zaatakowani podczas interwencji przed jednym z marketów w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie). Jeden z nich został dwukrotnie dźgnięty nożem w plecy. Radio Kielce opublikowało na YouTube film, na którym widać szarpaninę funkcjonariusza z mężczyzną i moment zadania ciosów. Pod wideo pojawił się wpis: "Dziękujemy za duże zainteresowanie filmikiem. Najlepszym podsumowaniem wydarzenia na wideo jest powiedzenie »szkoda że dostał nożem widocznie zasłużył«" (pisownia oryginalna). Komentarz został zamieszczony z konta o tej samej nazwie i grafice profilowej jak kanał radia.

Po fali krytyki wpis został usunięty, a możliwość dodawania komentarzy zablokowana. W niedzielę radio wydało oświadczenie, w którym zaznacza, że "nie opublikowało jakiegokolwiek komentarza pod filmem". Jak czytamy dalej, treść "została opublikowana przez kanał, który podszywał się pod kanał Radia Kielce. Niezwłocznie usunęliśmy nieprawdziwy wpis. Prosimy o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat. Sprawa podszywania się pod profil Radia Kielce zostanie niezwłocznie zgłoszona organom ścigania".

W sobotę policja z Buska-Zdroju otrzymała zgłoszenie, że w sklepie ktoś grozi klientom nożem. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, jeden z nich to buski radny. Atak na funkcjonariusza został zakwalifikowany jako usiłowanie zabójstwa, sprawcy grozi dożywocie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, PAP, 20.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.