Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katarzyna Samojluk została country managerem polskiego oddziału Viacomu

Katarzyna Samojluk w Viacom pracuje od 2014 roku (fot. materiały prasowe)

Katarzyna Samojluk została country managerem Viacom International Media Networks Polska, a także VP, finance w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Izraelu (CEEI). Samojluk reprezentuje Viacom w Polsce i zarządza biurem w Warszawie. Odpowiada też za wyniki i dalszy rozwój firmy na polskim rynku.

Z firmą rozstał się Dariusz Janczewski, dyrektor generalny w Polsce. Viacom nie komentuje jego odejścia. Obecnie polskim oddziałem kieruje Samojluk.

Przez ostatnie kilka miesięcy obowiązki general managera VIMN w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pełniła tymczasowo Elana Balmont. Samojluk pełniła wtedy tymczasowo obowiązki country managera na Polskę oraz VP, finance w regionie CEEI. W piątek oba stanowiska objęła oficjalnie. Samojluk będzie raportować bezpośrednio do Gabora Harsanyi, VP, general managera VIMN w regionie CEEI.

Katarzyna Samojluk związana jest z Viacom od 2014 roku, była VP, finance w Polsce. Przedtem zajmowała stanowiska związane z finansami i działem obsługi klienta w Eli Lilly Polska, gdzie ostatecznie objęła funkcję dyrektor finansowej.

Viacom oferuje kanały tematyczne takie jak Comedy Central, MTV Music, MTV Polska, Nickelodeon czy Paramount Channel. VINM ma też aplikacje (np. MTV Play) i witryny internetowe z filmami, grami i teledyskami.

(JSX, 18.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd oddalił pozew TVP ws. słów Juliusza Brauna o "pałkarskiej propagandzie"

Juliusz Braun o "pałkarskiej propagandzie" w TVP mówił w programie "Rzecz o polityce" (screen: YouTube/Rzeczpospolita TV)

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew Telewizji Polskiej przeciwko Juliuszowi Braunowi za użycie sformułowania „pałkarska propaganda” w wywiadzie w programie wideo „Rzeczpospolitej”.

„Wydaje mi się, że w partii Kaczyńskiego jest grupa ludzi myślących, którzy widzą, że taka pałkarska propaganda jest niespójna z wizerunkiem, jaki w tej chwili chce budować premier Morawiecki” - powiedział w styczniu 2018 roku Juliusz Braun, były prezes TVP, obecnie członek Rady Mediów Narodowych. Wypowiedź w programie „Rzecz o polityce” w serwisie Rp.pl dotyczyła m.in. zmian w kierownictwie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Telewizja Polska skierowała przeciw Braunowi pozew o naruszenie dóbr osobistych spółki. Domagała się przeprosin i wpłaty 20 tys. zł na cele charytatywne. W piątek warszawski Sąd Okręgowy oddalił powództwo i zasądził od TVP na rzecz pozwanego koszty procesu. Sąd uznał, że choć sformułowanie „pałkarska propaganda” jest mocno krytyczne, to nie jest obraźliwe. Było już wcześniej stosowane w publicznych wypowiedziach i nie narusza dóbr osobistych. TVP ma możliwość złożenia apelacji.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 20.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.