Dział: PRASA

Dodano: Maj 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora chce podnieść wynagrodzenia członków rady nadzorczej o 1/3

Wynagrodzenie członków rady nadzorczej Agory nie było zmieniane od 2005 roku (fot. Adrian Grycuk, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0)

Agora po 14 latach chce podnieść wynagrodzenia członków swojej rady nadzorczej - wynika z projektu uchwały na walne zgromadzenie spółki.

Od 1 lipca miesięczne wynagrodzenie przewodniczącego rady nadzorczej ma wzrosnąć z 9 tys. zł do 12 tys. zł, a członka rady nadzorczej - z 6 tys. do 8 tys. zł.

Spółka w projekcie uchwały wyjaśnia, że wynagrodzenie członków rady nadzorczej Agory SA pozostaje na niezmienionym poziomie od 14 lat, a "w tym czasie istotnie zmieniła się zarówno wysokość wynagrodzeń w Polsce, jak i zakres obowiązków i odpowiedzialności członków rad nadzorczych spółek giełdowych m.in. ze względu na nowe regulacje prawne". Agora przypomina również, że na przestrzeni ostatnich lat grupa "istotnie zdywersyfikowała obszary swojej działalności operacyjnej, co wpłynęło na zwiększenie złożoności i różnorodności zagadnień" wchodzących w zakres nadzoru rady nadzorczej. Wniosek o podniesienie wynagrodzenia złożył zarząd Agory.

W 2018 roku wynagrodzenia wypłacone członkom rady nadzorczej Agory wynosiły 468 tys. zł.

Walne zgromadzenie Agory odbędzie się 12 czerwca. Ma ono powołać członków rady nadzorczej spółki na nową, trzyletnią kadencję. Obecna kadencja członków wygaśnie z dniem odbycia walnego.

W radzie nadzorczej Agory zasiadają: Andrzej Szlęzak (przewodniczący), Wanda Rapaczyńska, Dariusz Formela, Tomasz Sielicki, Andrzej Dobosz i Maciej Wiśniewski.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 17.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Maj 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejny dziennikarz zamordowany w Meksyku

W światowym indeksie wolności prasy Meksyk zajmuje 147. miejsce na liście obejmującej 180 krajów (fot. Pixabay.com)

Ciało dziennikarza Francisco Romero, który wcześniej otrzymywał pogróżki w związku z wykonywaną pracą, znaleziono w mieście Playa del Carmen na południowym wschodzie Meksyku.

To już siódmy dziennikarz zabity w Meksyku od początku 2019 roku.

Romero objęty był programem ochrony meksykańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych dla dziennikarzy otrzymujących pogróżki. Prowadził swoją stronę na Facebooku i pracował dla różnych mediów. Do zeszłego roku pisał dla tygodnika "Playa News", który jednak przestał się ukazywać po zamordowaniu redaktora naczelnego gazety i jednego z jej reporterów.

W opublikowanym przez RSF światowym indeksie wolności prasy Meksyk zajmuje 147. miejsce na liście obejmującej 180 krajów.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, 17.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.