Dział: PRASA

Dodano: Maj 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Donald Trump ułaskawił byłego magnata prasowego Conrada Blacka

W 2018 roku Black opublikował biografię prezydenta USA "Donald Trump: prezydent jak nikt inny" (fot. Pixabay.com)

Prezydent Donald Trump ułaskawił byłego magnata prasowego Conrada Blacka skazanego w 2007 roku w USA za oszustwa i utrudnianie wymiaru sprawiedliwości. Black jest autorem pochlebnej dla Trumpa  jego biografii.

Urodzony w Kanadzie i posiadający brytyjskie obywatelstwo 74-letni Black jest znanym zwolennikiem Trumpa, którego nazywa swoim przyjacielem. W 2018 roku opublikował jego biografię "Donald Trump: prezydent jak nikt inny" (Donald Trump: A President Like No Other).

W latach 90. ub. wieku Black stał na czele imperium prasowego Hollinger Inc., do którego należały takie dzienniki jak brytyjski "Daily Telegraph", izraelski "Jerusalem Post", amerykański "Chicago Sun-Times" i kanadyjski "National Post".

W 2007 roku został uznany winnym przywłaszczenia milionów dolarów ze sprzedaży niektórych tytułów prasowych i skazany na karę więzienia.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, 16.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.