Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP będzie mieć nowego korespondenta w Stanach Zjednoczonych

W lipcu Rafał Stańczyk zastąpi Zuzannę Falzmann, która korespondentką TVP w Stanach Zjednoczonych została trzy lata temu (kolaż: screen Youtube.com/TVP Info, screen Youtube.com/WydawnictwoZnak)

Zuzanna Falzmann, amerykańska korespondentka Telewizji Polskiej, wraca do Polski - dowiedział się "Presserwis". Zastąpić ma ją Rafał Stańczyk.

Zuzanna Falzmann placówkę w Waszyngtonie objęła w lipcu 2016 roku, kiedy zastąpiła Leszka Krawczyka. Od 2008 roku pracowała w Stanach Zjednoczonych jako korespondentka Polsat News. Wcześniej była m.in. prowadzącą i wydawczynią programu "VIP" w TV 4. Pracę dziennikarską zaczynała w 1997 roku w TVN.

Z naszych informacji wynika, że od lipca amerykańskim korespondentem TVP będzie Rafał Stańczyk. Obecnie jest jednym z gospodarzy "Info Wieczoru" w TVP Info. Dla TVP relacjonował wydarzenia m.in. z Afganistanu, Libii, Ukrainy, Somalii i Syrii. W 2015 roku za materiał "Polscy ratownicy w Nepalu" otrzymał tytuł Torpedy w MediaTorach. Reportaż "Faszyści w okopach", którego Stańczyk był autorem z Jarosławem Giermaziakiem, zdobył w 2016 roku Grand Prix IV Festiwalu Sztuki Faktu organizowanego w Toruniu.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 16.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.