Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rynek podcastów w Polsce rośnie nawet o 40 proc. miesięcznie

Najpopularniejsze podcasty na Spotify to: "Kryminatorium", "Imponderabilia" i "Dwóch Typów Podcast" (fot. materiały prasowe)

Według danych Voxnest (właściciela Spreaker, platformy hostingowej dla podcastów) Polska jest w pierwszej dziesiątce najszybciej rozwijających się rynków podcastów na świecie - wzrosty sięgają 40 proc. w skali miesiąc do miesiąca.

Polska według raportu Voxnest zajmuje szóste miejsce pod względem tempa rozwoju rynku podcastów. Na pierwszym miejscu jest Chile, Polskę wyprzedzają także: Argentyna, Peru, Meksyk i Chiny. Ponad 50 proc. słuchaczy podcastów w Polsce ma mniej niż 30 lat. Według statystyk Spotify podcasty najczęściej są słuchane na smartfonach (ponad 90 proc. czasu).

Według danych Voxnest Spotify jest platformą numer jeden w Polsce, jeśli chodzi o streaming podcastów. Ulubione gatunki podcastów słuchanych przez Polaków to: sztuka i rozrywka, edukacja oraz komedia. Najczęściej słuchane tytuły to seria "Kryminatorium", której prowadzącym jest Marcin z kanału YT Niediegetyczne, Karol Paciorek i jego seria "Imponderabilia" oraz seria "Dwóch Typów Podcast", której prowadzącymi są youtuberzy: GargamelVlog i Generator Frajdy.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(AMS, 15.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.