Dział: INTERNET

Dodano: Maj 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gwiazdą YouTube stała się 14-latka atakująca islam i LGBT

BuzzFeed zwraca uwagę, że propagowanie rasistowskich treści i teorii spiskowych przysparza Soph popularności w bardzo szybkim tempie (screen YouTube)

Gwiazdą YouTube stała się 14-letnia dziewczynka z okolic San Francisco, która dzięki radykalnie antymuzułmańskim, rasistowskim i homofobicznym wystąpieniom ma ponad 800 tys. obserwujących.

Dziewczyna, która przedstawia się jako Soph i ma również fanów w innych serwisach społecznościowych, występuje np. w czarnym hidżabie i głosi, że "czeka na Hitlera muzułmanów". Portal BuzzFeed zwraca uwagę, że propagowanie faszystowskich i rasistowskich treści, teorii spiskowych i wyimaginowanych przestępstw George'a Sorosa przysparza Soph popularności w bardzo szybkim tempie.

Soph, która przyznaje, że swoje wystąpienia pisze ze "współpracownikiem", zamieściła na YouTube film "Do not be afraid". 20-minutowe wideo wywołało burzę w mediach społecznościowych, ponieważ zarówno jego treść, jak i wulgarna forma przypominają m.in. manifest sprawcy masakry w Christchurch - komentuje BuzzFeed. Portal przypomina, że od roku użytkownicy i reklamodawcy wywierają presję na YouTube, by ograniczył treści, które mogą być szkodliwe dla dzieci i zwraca uwagę, że taka ewentualność - wykorzystywanie dzieci do propagowania drastycznych treści - nie została wzięta pod uwagę.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 15.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.