Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube Music i YouTube Premium oficjalnie w Polsce

YouTube Music dostępne jest w wersji bezpłatnej z reklamami lub w wersji premium (screen: Youtube.com/YouTube Music)

Od dziś użytkownicy w Polsce mogą korzystać z muzycznego serwisu streamingowego YouTube Music oraz platformy YouTube Premium.

YouTube Music ruszył w maju ub.r., ale był dostępny tylko w kilku krajach. W usłudze dostępne są albumy, single, covery, nagrania z koncertów i teledyski. Aplikacja umożliwia m.in. dostęp do muzyki w trybie offline, wyszukiwanie piosenek po tekście oraz propozycje utworów na podstawie gustu użytkownika. YouTube Music dostępne jest w wersji bezpłatnej z reklamami lub w wersji premium. Za możliwość słuchania w tle, pobierania utworów i korzystania bez reklam trzeba zapłacić 19,99 zł miesięcznie lub 29,99 zł za sześć osób w planie rodzinnym. Przez pierwsze dwa tygodnie od premiery będzie dostępna możliwość testowania usługi w wersji Premium przez trzy miesiące za darmo.

YouTube Premium to oferta filmów, seriali i programów z serii YouTube Originals, m.in. „Cobra Kai”, „Origin”, „Wayne” czy „Weird City”. Usługa dostępna jest przez trzy miesiące za darmo. Po zakończeniu okresu próbnego za miesiąc będzie trzeba zapłacić 23,99 zł lub 35,99 zł w planie rodzinnym.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 15.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rynek podcastów w Polsce rośnie nawet o 40 proc. miesięcznie

Najpopularniejsze podcasty na Spotify to: "Kryminatorium", "Imponderabilia" i "Dwóch Typów Podcast" (fot. materiały prasowe)

Według danych Voxnest (właściciela Spreaker, platformy hostingowej dla podcastów) Polska jest w pierwszej dziesiątce najszybciej rozwijających się rynków podcastów na świecie - wzrosty sięgają 40 proc. w skali miesiąc do miesiąca.

Polska według raportu Voxnest zajmuje szóste miejsce pod względem tempa rozwoju rynku podcastów. Na pierwszym miejscu jest Chile, Polskę wyprzedzają także: Argentyna, Peru, Meksyk i Chiny. Ponad 50 proc. słuchaczy podcastów w Polsce ma mniej niż 30 lat. Według statystyk Spotify podcasty najczęściej są słuchane na smartfonach (ponad 90 proc. czasu).

Według danych Voxnest Spotify jest platformą numer jeden w Polsce, jeśli chodzi o streaming podcastów. Ulubione gatunki podcastów słuchanych przez Polaków to: sztuka i rozrywka, edukacja oraz komedia. Najczęściej słuchane tytuły to seria "Kryminatorium", której prowadzącym jest Marcin z kanału YT Niediegetyczne, Karol Paciorek i jego seria "Imponderabilia" oraz seria "Dwóch Typów Podcast", której prowadzącymi są youtuberzy: GargamelVlog i Generator Frajdy.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(AMS, 15.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.