Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Włodzimierz Szaranowicz z honorową Statuetką Fair Play

Włodzimierz Szaranowicz został wyróżniony za to, że "podczas swojej pracy antenowej zawsze dostrzegał w sporcie znacznie więcej niż tylko suchy wynik" (fot. Piotr Król/archiwum "Press")

Włodzimierz Szaranowicz, wieloletni dziennikarz sportowy Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, został wyróżniony Honorową Statuetką Fair Play przez Polski Komitet Olimpijski.

Sprawozdawca i komentator sportowy dostał nagrodę za to, że "podczas swojej pracy antenowej zawsze dostrzegał w sporcie znacznie więcej niż tylko suchy wynik". 

Włodzimierz Szaranowicz niedawno obchodził 70. urodziny. Z TVP związany był od 1978 roku. Od 1980 roku obsługiwał wszystkie letnie i zimowe igrzyska olimpijskie (z wyjątkiem Los Angeles w 1984). Komentował m.in. kolarstwo, lekkoatletykę, piłkę nożną, skoki narciarskie, siatkówkę, boks. Od listopada 2009 do połowy 2017 był dyrektorem TVP Sport. Jest laureatem Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego (2016), a także zdobywcą Superwiktora (2009) i Złotej Telekamery (2009).

W marcu ogłosił, że z powodu choroby żegna się z zawodem dziennikarza. W TVP ma pojawiać się wyłącznie w roli eksperta.

(MAC, 11.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.