Dział: INTERNET

Dodano: Maj 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oko.press zgłasza do prokuratury wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego o pedofilii

Serwis Oko.press zebrał wypowiedzi i wpisy Korwin-Mikkego dotyczące pedofilii (screen: YouTube/Superstacja)

Serwis Oko.press poinformował, że złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez jednego z liderów Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego. Oko.press zarzuca mu zachwalanie pedofilii.

Serwis Oko.press zebrał wypowiedzi i wpisy Korwin-Mikkego dotyczące pedofilii i doszedł do wniosku, że jego wpisy i wypowiedzi łamią prawo. Serwis podaje przykłady, m.in.: „Lekka pedofilia nie jest szkodliwa społecznie”; „Ja uważam, że jak jakiś pedofil poklepie dziecko po pupie to nic się nie dzieje, natomiast dziewczynki po edukacji seksualnej nie umieją już kochać, umieją tylko odbywać stosunki seksualne, jest to coś potwornego”.

Serwis postanowił zgłosić Korwin-Mikkego do prokuratury. „Biorąc pod uwagę liczbę tych wpisów i wypowiedzi i ich występowanie regularnie przez wiele lat uważamy w redakcji zachowanie pana Janusza Korwin-Mikkego, za złamanie art. 200 b Kodeksu Karnego (»Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2«) i zaniepokojeni jego wpływem (jako polityka i osoby publicznej) na większą ilość ludzi i ich postępowanie, niniejszym składamy doniesienie do prokuratury o podejrzeniu złamania polskiego Kodeksu Karnego, poprzez pochwalanie i zachęcanie do czynów pedofilnych”.

(MAK, 11.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

”Gra o tron” najchętniej oglądanym serialem w kwietniu w polskim HBO Go

Ósmy sezon "Gry o tron" miał premierę w HBO i HBO Go 15 kwietnia (fot. materiały prasowe)

Serial ”Gra o tron” w kwietniu był najpopularniejszym serialem w subskrypcyjnym serwisie wideo HBO Go w Polsce.

HBO nie ujawnia danych dotyczących oglądalności ”Gry o tron”, której ósmy sezon miał premierę 15 kwietnia, ale podaje, że serial był na pierwszym miejscu wśród najchętniej oglądanych seriali w minionym miesiącu.

Z zestawienia udostępnionego ”Presserwisowi” przez HBO wynika, że w czołówce były też pozycje dotyczące ”Gry o tron”: ”Gra o tron 8: Za kulisami” (na 4. miejscu) i ”Gra o tron 8: Zasady gry” (na 5. miejscu). Na 2. miejscu znalazł się w kwietniu amerykański serial ”Templariusze”, a na 3. - polski ”Ślepnąć od świateł”. W pierwszej dziesiątce uplasowały się także: ”Gomorra” (6. miejsce), ”Słodkie kłamstewka” (7.), ”Warrior” (8.), Detektyw (9.) i ”Młody Sheldon” (10.).

Kanały HBO nie są objęte monitoringiem telemetrycznym Nielsen Audience Measurement.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 13.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.