Dział: INTERNET

Dodano: Maj 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oko.press zgłasza do prokuratury wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego o pedofilii

Serwis Oko.press zebrał wypowiedzi i wpisy Korwin-Mikkego dotyczące pedofilii (screen: YouTube/Superstacja)

Serwis Oko.press poinformował, że złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez jednego z liderów Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego. Oko.press zarzuca mu zachwalanie pedofilii.

Serwis Oko.press zebrał wypowiedzi i wpisy Korwin-Mikkego dotyczące pedofilii i doszedł do wniosku, że jego wpisy i wypowiedzi łamią prawo. Serwis podaje przykłady, m.in.: „Lekka pedofilia nie jest szkodliwa społecznie”; „Ja uważam, że jak jakiś pedofil poklepie dziecko po pupie to nic się nie dzieje, natomiast dziewczynki po edukacji seksualnej nie umieją już kochać, umieją tylko odbywać stosunki seksualne, jest to coś potwornego”.

Serwis postanowił zgłosić Korwin-Mikkego do prokuratury. „Biorąc pod uwagę liczbę tych wpisów i wypowiedzi i ich występowanie regularnie przez wiele lat uważamy w redakcji zachowanie pana Janusza Korwin-Mikkego, za złamanie art. 200 b Kodeksu Karnego (»Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2«) i zaniepokojeni jego wpływem (jako polityka i osoby publicznej) na większą ilość ludzi i ich postępowanie, niniejszym składamy doniesienie do prokuratury o podejrzeniu złamania polskiego Kodeksu Karnego, poprzez pochwalanie i zachęcanie do czynów pedofilnych”.

(MAK, 11.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.