Dział: INTERNET

Dodano: Maj 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google pozwoli użytkownikom określać, jak długo będzie miał ich dane

W ubiegłym roku Google został oskarżony o przechowywanie danych użytkowników nawet wtedy, gdy wyłączali tę opcję (fot. archiwum "Press")

Google poinformował, że w najbliższych tygodniach uruchomi funkcję "auto-delete controls", która pozwoli użytkownikom określić, jak długo firma będzie mogła przechowywać ich dane.

Funkcja będzie początkowo dotyczyła historii lokalizacji użytkownika oraz jego aktywności w sieci i aplikacjach Google'a. Użytkownicy będą mogli wybrać limit czasowy - od trzech do 18 miesięcy - po którym ich dane będą kasowane na bieżąco.

W ubiegłym roku Google został oskarżony o przechowywanie danych dotyczących lokalizacji użytkowników nawet wtedy, gdy oni sami wyłączali opcję zachowania takich informacji.

(MC, 07.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.