Dział: RADIO

Dodano: Maj 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CMWP SDP protestuje przeciwko "znieważaniu i szydzeniu" z o. Rydzyka

W ocenie CMWP, podczas piątkowej pikiety "znieważano kapłanów", w szczególności o. Rydzyka (screen YouTube.com/Mikolaj Podolski)

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP w wydanym oświadczeniu wyraziło sprzeciw wobec "znieważania i szydzenia" w publicznych manifestacjach z o. Tadeusza Rydzyka. Zaapelowało do władz publicznych, by "podjęły działania zapobiegające w przyszłości tego typu prowokacyjnym atakom politycznym".

Chodzi o manifestację pod hasłem "Chryja pod Radiem Maryja", która odbyła się w piątek przed gmachem toruńskiej rozgłośni. Uczestnicy happeningu, Toruński Strajk Kobiet, krytykowali działalność Radia Maryja i jej dyrektora, o. Tadeusza Rydzyka. Wyrażali ponadto sprzeciw wobec wspierania ze środków publicznych przedsięwzięć inicjowanych przez zakonnika.

Stanowisko w sprawie demonstracji zajęło CMWP, które "stanowczo protestuje przeciwko znieważaniu i szydzeniu w publicznych manifestacjach z o. Tadeusza Rydzyka, założyciela i redaktora naczelnego Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz apeluje do władz i organizacji publicznych, by podjęły działania zapobiegające w przyszłości tego typu prowokacyjnym atakom politycznym na środki masowego komunikowania i osoby w nich pracujące".

W ocenie CMWP, podczas piątkowej pikiety "znieważano kapłanów", w szczególności o. Rydzyka. "Podczas pikiety w wulgarny sposób odstawiano scenki obyczajowe m.in. taniec i pocałunek osób w maskach o. Rydzyka i posłanki PiS Anny Sobeckiej, drwiono z ważnych dla katolików symboli, słów i wartości. Takie działania niszczą i w niepodważalny sposób naruszają zasadę wolności słowa, ponieważ jej elementem jest zawsze szacunek i tolerancja dla innych oraz poszanowanie ludzkiej godności" - podkreśliło Centrum.

Jego zdaniem "dla osób pracujących w mediach tego typu prowokacje są przy tym wyjątkowo dokuczliwe, ponieważ podważają ich wiarygodność oraz autorytet i zaufanie odbiorców mediów". "Publiczne poniżanie, szyderstwa i prowokacyjne próby dyskredytowania ludzi mediów psują debatę publiczną i zagrażają realizacji zasady wolności słowa" - czytamy we oświadczeniu CMWP SDP.

(KOZ, PAP, 05.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.