Dział: PRASA

Dodano: Maj 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowa redakcja kobiecego dodatku do "L'Osservatore Romano"

Redakcja przeniesie się o nieco ponad pół kilometra (fot. domena publiczna)

Dodatkiem "Kobiety, Kościół, Świat" kierować będzie Rita Pinci, do tej pory dziennikarka telewizji włoskiego episkopatu Tv2000. Jak oświadczyła, redaktor naczelny "L'Osservatore Romano" Andrea Monda zapewnił ją, że będzie miała "całkowitą wolność".

W marcu rezygnację złożył dotychczasowy zespół z redaktor naczelną Lucettą Scaraffią, jedną z najbardziej dotąd wpływowych kobiet w Watykanie. Zarzuciła ona kierownictwu dziennika próby podporządkowania jej zespołu, jego uciszenia oraz brak szacunku i uznania dla pracy redaktorek.

We wtorek ogłoszono także decyzję, że po 90 latach redakcja dziennika opuści mury Watykanu. Nowa siedziba mieścić się będzie w biurach Palazzo Pio w pobliżu Zamku Świętego Anioła. Przeprowadzkę wytłumaczono względami logistycznymi i zamiarem "optymalizacji przestrzeni". W Palazzo Pio znajdą się wszystkie redakcje watykańskich mediów – radia, dziennika, portalu i ośrodka telewizyjnego CTV.

(JSX, PAP, 02.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.