Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rozpoczynają się debaty przedwyborcze, politycy PO bojkotują TVP

Polskie Radio 24 w czwartek rozpoczęło cykl 13 debat, które mają się odbyć w każdym z okręgów wyborczych (fot. Polskieradio24.pl)

Media zaczęły organizować debaty kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W Telewizji Polskiej nie pojawią się jednak startujący do PE politycy Platformy Obywatelskiej.

Polskie Radio 24 w czwartek rozpoczęło cykl 13 debat w każdym z okręgów wyborczych. We wszystkich uczestniczyć mają kandydaci trzech komitetów: Koalicji Europejskiej, Kukiz'15 oraz Prawa i Sprawiedliwości. Rozgłośnia ma potwierdzony ich udział we wszystkich programach. Jak się dowiedzieliśmy, jeśli udziału odmawia przedstawiciel PO (zrobił tak np. Radosław Sikorski), zapraszany jest kandydat SLD lub PSL. Debaty prowadzą Magdalena Złotnicka, Adrian Klarenbach, Michał Rachoń i Krzysztof Świątek.

Rozgłośnia Agory, radio Tok FM, przeprowadzi cykl sześciu debat z kandydatami do europarlamentu w sześciu polskich miastach. Pierwsza odbędzie się 7 maja w Warszawie. - Kolejni kandydaci potwierdzają udział w debatach. Redakcja radia Tok FM ma także potwierdzenia udziału od kandydatów PiS - informuje rzeczniczka Agory Agata Staniszewska.

Debaty zamierzają organizować też media regionalne. - Planujemy cykl debat przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Zaproszenia do nich wraz z początkiem maja otrzymają wszystkie komitety - zapowiada Mateusz Magdziarz, dyrektor i redaktor naczelny TVP 3 Opole.

Z kolei np. Radio Gdańsk szykuje bezpośrednie pojedynki kandydatów. Na przykład 7 maja spotkają się Jarosław Sellin (kandydat PiS) i Jarosław Wałęsa (Koalicja Europejska). Rozgłośnia planuje trzy lub cztery takie audycje. Natomiast 21 maja Radio Gdańsk zamierza zorganizować debatę z przedstawicielami wszystkich komitetów.

Platforma Obywatelska podtrzymuje ogłoszony w styczniu bojkot TVP, który ma trwać aż do odwołania zarządu. - W programach TVP nie bierzemy udziału - mówi rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. - Zapewne wykorzystamy w TVP bezpłatny czas dla komitetów, w których nie ma ingerencji w treści materiałów - dodaje.

Polsat News już od początku kwietnia emituje program publicystyczny Bogdana Rymanowskiego "Polska wybiera - Eurowybory 2019", do którego zapraszani są przedstawiciele czterech największych komitetów wyborczych.

Z kolei Robert Biedroń z Wiosny wezwał na debatę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę. - Póki co nie mamy od nich odpowiedzi. Mam nadzieję, że się nie przestraszą i skorzystają z zaproszenia - mówi prezes domu mediowego OMD Jakub Bierzyński, który doradza Biedroniowi.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja.

(KOZ, PD, 29.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.