Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

IMM: Onet.pl najczęściej cytowanym medium w marcu

Onet.pl w marcu cytowano 3908 razy (fot. materiały prasowe IMM)

W marcu Onet.pl był najczęściej cytowanym medium (3908 cytowań) – wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów. Na drugim miejscu znalazła się Wirtualna Polska (2967), a na trzecim - RMF FM (2699).

Jak zaznacza IMM, Onet pierwszą pozycję zawdzięcza cytowaniom wypowiedzi gości zapraszanych do programu "Onet Rano". 

Wśród dzienników najczęściej cytowana była "Rzeczpospolita" (2356), za nią uplasowały się: "Gazeta Wyborcza" (2216) i "Super Express" (1559).

Najbardziej opiniotwórczymi tygodnikami były "Tygodnik do Rzeczy" (302), "Wprost" (258) i "Sieci" (219).

Najwięcej cytowań wśród magazynów miały: "Forbes" (121), "Perspektywy" (81) i "Press" (75).

Pierwsze miejsce wśród stacji telewizyjnych zajął TVN 24 (2261), drugie - TVN (1900), a trzecie - Polsat News (966).

Wśród stacji radiowych za RMF FM znalazły się Radio Zet (1704) i Program I Polskiego Radia (800).

Wśród portali, poza Onet.pl i Wirtualną Polską, w czołówce znalazł się Wpolityce.pl (1123).

Najwięcej cytowań wśród mediów ekonomicznych miały "Dziennik Gazeta Prawna" (1454), "Puls Biznesu" (401) i Bankier.pl (136).

W kategorii Media regionalne na czele znalazły się: Radio Gdańsk (195), Radio Wrocław (150) i Radio Poznań (134).

Raport IMM został opracowany na podstawie 30 024 materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych w marcu.

(JSX, 29.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd skazał "Gazetę Polską" za Kramka w mundurze Wehrmachtu, protest CMWP SDP

Okładka "Gazety Polskiej" z sierpnia 2017 roku

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich protestuje przeciwko orzeczeniu Sądu Okręgowego w Warszawie, który nakazał „Gazecie Polskiej” m.in. zapłatę zadośćuczynienia Bartoszowi Kramkowi z Fundacji Otwarty Dialog. Kramek pozwał redakcję za okładkę, na której pokazano go jako żołnierza Wehrmachtu.

Okładka tygodnika z sierpnia 2017 roku była fotomontażem zdjęcia żołnierzy Wehrmachtu wyłamujących polski szlaban graniczny. Oprócz Bartosza Kramka na tej okładce rozpoznać można też lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetynę, b. szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru i lidera Obywateli RP Pawła Kasprzaka.

Kramek domagał się od tygodnika 30 tys. zł zadośćuczynienia, wpłaty 20 tys. na rzecz Centrum Praw Kobiet oraz przeprosin. Redakcja „Gazety Polskiej” wnioskowała o oddalenie pozwu.

W środę w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się pierwsza rozprawa i tego samego dnia zapadł wyrok. Sąd orzekł zapłatę przez redakcję „Gazety Polskiej” zadośćuczynienia w wysokości 10 tys. zł i opublikowanie przeprosin przez 14 dni w tygodniku oraz w serwisie Gazetapolska.pl.

W ocenie CMWP SDP orzeczenie może zniechęcić dziennikarzy „do przedstawiania w postaci publikacji istotnego, wymagającego publicznego wyjaśnienia problemu, jakim jest zawsze transparentność finansowania działalności publicznej oraz zaangażowanych w nią osób”. Zdaniem CMWP wyrok może też doprowadzić do uruchomienia autocenzury przez innych dziennikarzy.

(PD, 29.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.