Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tylko 34,4 proc. przychodów grupy 4fun Media pochodzi z reklam w telewizji

Od lewej: prezes 4fun Media Ross Newens i członek zarządu Rafał Baran (fot. materiały prasowe)

Grupa kapitałowa 4fun Media SA w 2018 roku uzyskała wyższe przychody z nośników reklamy zewnętrznej niż ze sprzedaży czasu reklamowego w telewizjach muzycznych. Grupa wypracowała zysk netto 7,9 mln zł.

Łączne przychody grupy wyniosły w 2018 roku 60,9 mln zł i były o 23,8 proc. wyższe niż w 2017 roku. Reklama zewnętrzna, której sprzedaż prowadzi spółka zależna Screen Network, zapewniła grupie 21,7 mln zł, czyli o 61,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody z reklamy telewizyjnej w 4fun.tv, 4fun Dance i 4fun Gold Hits spadły o 9,4 proc. (do 20,9 mln zł), co było spowodowane - jak podano w raporcie - ”nieco niższą oglądalnością kanałów należących do 4fun Media”. Reklama telewizyjna stanowiła 34,4 proc. całkowitych przychodów grupy wobec 56,9 proc. rok wcześniej. Z kolei agencja reklamowa FCB Bridge2fun miała 10,5 mln zł przychodów (wzrost o 44 proc.).

W 2018 roku grupa 4fun Media ogłosiła strategię inwestowania w obszary e-commerce i digital. W minionym roku przychody ze sprzedaży towarów za pośrednictwem internetu i z działalności serwisów internetowych wyniosły 2,3 mln zł. Zarząd spółki prognozuje, że w 2019 roku osiągnie z tego tytułu co najmniej 15 mln zł przychodów.

Grupa w 2018 roku uruchomiła sklepy: CupSell.pl (zajmuje się produkcją ubrań i gadżetów z personalizowanymi nadrukami), Pingbig.com (oferuje możliwość produkowania autorskich wzorów odzieżowych), Naimpreze.pl (gadżety dla młodzieży), MarsFromVenus.com (bluzy i koszulki z nadrukami) oraz Mustache.pl (produkty polskich projektantów).

Grupa kapitałowa 4fun Media w 2018 roku wypracowała 7,9 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 2 proc. w porównaniu z 2017 rokiem. Wskaźnik EBITDA wyniósł 12,2 mln zł (wzrost o 6,2 proc.).

(KOZ, 29.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Poseł Nowoczesnej do Holeckiej: ja bym panią natychmiast zwolnił

Poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski krytykował „Wiadomości” za jednostronność (screen: Vod.tvp.pl)

W sobotnim wydaniu programu „Gość Wiadomości” w TVP 1 i TVP Info poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski skrytykował „Wiadomości” i prowadzącą program Danutę Holecką. - To jest amatorska telewizja publiczna niestety. Pani została szefową „Wiadomości”, ja bym panią natychmiast zwolnił – powiedział.

W studiu oprócz Mieszkowskiego był także poseł PiS Ryszard Czarnecki. Wydanie programu Holecka zaczęła od pytania o sobotnie konwencje PiS i Koalicji Europejskiej. Po wypowiedzi Czarneckiego głos zabrał Mieszkowski, który o "Wiadomościach" mówił, że „program w takiej formie w żadnej demokratycznej telewizji, a tym bardziej w telewizji publicznej nie może być emitowany”. Dodał też: "Państwo oczywiście każdą wypowiedź polityka Koalicji Europejskiej czy polityka, polityczki opozycji komentujecie. To po prostu jest niedopuszczalne. Nie można komentować faktów, proszę nauczyć się sztuki dziennikarskiej, sztuki telewizyjnej".

Na sugestię Holeckiej, czy materiał o konwencji KE powinien zostać puszczony bez komentarza, Mieszkowski odpowiedział: "Proszę konfrontować stanowiska, proszę pokazać pluralistyczny światopogląd naszej demokracji, a nie jedno stanowisko, jedną perspektywę. To jest po prostu niedopuszczalne. To jest amatorska telewizja, amatorska publiczna telewizja informacyjna niestety".

Holecka przekonywała, że pluralizm w telewizji istnieje, bo dano głos opozycji w programie i pokazano, że „Grzegorz Schetyna likwiduje górnictwo”. "To było pokazane, ale skomentowane w sposób haniebny. Pani została szefową „Wiadomości”, ja bym panią natychmiast zwolnił - powiedział Mieszkowski. "Jak będzie miał pan okazję, to pan to zrobi" - odpowiedziała Holecka.

(PD, 29.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.