Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Sitek pod koniec czerwca poprowadzi program w TVP 3 Gdańsk

Program Łukasza Sitka pojawi się w TVP 3 Gdańsk

Łukasz Sitek od końca czerwca ma prowadzić nowy program w TVP 3 Gdańsk - dowiedział się "Presserwis". W lutym 2018 roku "Gazeta Wyborcza" opisała, jak w pociągu miał grozić mundurowym i pracownikom PKP Intercity, że ich "załatwi", pokazując legitymację dziennikarską TVP.

Łukasz Sitek zasłynął z przeprowadzania stronniczych sond ulicznych dla TVP Info. Gdy protestowali lekarze rezydenci, pytał: "Czy lekarze klepią biedę?”. We wrześniu 2017 roku gonił z mikrofonem za prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem po jego wyjściu z sejmu, zadając mu liczne pytania, oskarżając i atakując.

Po zdarzeniu z lutego 2018 roku i artykule w "GW" dziennikarz został oskarżony o znieważenie funkcjonariuszy publicznych będących na służbie (w tym wypadku chodzi o policjanta i dwóch funkcjonariuszy SOK) i publiczne znieważenie osoby (chodzi o kierownika pociągu). Proces w tej sprawie ruszył przed Sądem Rejonowym w Gdańsku. Najbliższe rozprawy wyznaczono na 12 i 15 lipca. 

Wcześniej planowano, że program Sitka zadebiutuje w ramówce gdańskiego oddziału w marcu. Jego premierę przesunięto jednak na koniec czerwca. Poprzednio Sitek był jednym z prowadzących "Pogotowie samorządowe" i reporterem "Panoramy" w TVP 3 Gdańsk.

(KOZ, 25.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.