Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rachoń i Klarenbach wśród prowadzących debaty w Polskim Radiu 24

Debaty poprowadzą Magdalena Złotnicka, Adrian Klarenbach, Michał Rachoń i Krzysztof Świątek (fot. materiały prasowe)

Polskie Radio 24 rozpoczyna cykl 13 debat przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Debaty odbędą się we wszystkich okręgach wyborczych. W każdej z nich wezmą udział kandydaci startujący z danego okręgu. Cykl debiutuje w czwartek programem z Gdańska. Spotkania poprowadzą Magdalena Złotnicka, Adrian Klarenbach, Michał Rachoń i Krzysztof Świątek. Emisja w dni powszednie po 18 w paśmie "Debaty dnia".

(KOZ, 25.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Srebrne Usta Trójki dla Ewy Kopacz, Joanny Scheuring-Wielgus i Ryszarda Petru

Nagody wręczono w środę (fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio)

Była premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej wygrała plebiscyt Srebrne Usta 2018 Plus organizowany przez Program III Polskiego Radia.

Ewa Kopacz 31 stycznia w programie Agnieszki Burzyńskiej "Fakt Opinie" powiedziała: "Przypomnę trochę strasznie dawne czasy, kiedy były jeszcze dinozaury, a ludzie nie mieli żadnych strzelb ani broni nowoczesnej, która pozwoliłaby je zabić. Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami. Wiadomo, że od jednego rzucenia tym kamieniem nie padł, ale jeżeli miesiącami rzucali, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać".

Drugie miejsce przypadło Joannie Scheuring-Wielgus. Posłanka Nowoczesnej (obecnie w partii Teraz!) 15 kwietnia 2018 roku w programie Polsat News powiedziała: "I proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha i proszę mi nie wmawiać, że ja coś powiedziałam".

Na trzecim miejscu znalazł się Ryszard Petru. Lider partii Teraz! w wypowiedzi dla dziennikarzy w grudniu 2018 roku wytłumaczył swoje spóźnienie takimi słowami: "Przepraszam, że Państwo czekali, ale 15 minut zajęło mi, zanim znalazłem wolne miejsce na parkingu w galerii (handlowej). I taka sytuacja będzie się niestety powtarzała. Te tłumy, które są w sklepach przed świętami, pokazują, że Polacy potrzebują mieć taką możliwość, żeby móc robić zakupy w niedzielę. W związku z tym wydaje mi się, że optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedziele".

W plebiscycie Srebrne Usta na wypowiedzi polityków głosują słuchacze Trójki i internauci.

Nagrody wręczono w środę 24 kwietnia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

(KOZ, 25.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.