Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Youtuber Rafał Gębura wspiera Fundację JiM

Materiał "Po co powstał ten film?" zawiera rozmowy z dwiema matkami osób ze spektrum autyzmu, a także z osobą dotkniętą autyzmem (screen YouTube)

Rafał Gębura, prowadzący kanał 7 Metrów Pod Ziemią na YouTube, zrealizował film w ramach akcji Fundacji JiM – "Autyzm. Wystarczy zrozumieć".

Materiał "Po co powstał ten film?" trwa prawie 20 minut i zawiera rozmowy z dwiema matkami osób ze spektrum autyzmu, a także z osobą dotkniętą autyzmem.

"Twórcy internetowi, poza szerokimi zasięgami, gromadzą rzeszę zaangażowanych odbiorców, którzy są żywo zainteresowani prezentowanymi publikacjami. Ze względu na poruszaną tematykę zależało nam na wartościowym i przemyślanym przekazie, dlatego wybór Rafała Gębury był dla nas oczywisty" – tłumaczy nawiązanie współpracy z youtuberem Paulina Kaczmarek, specjalistka ds. komunikacji w Fundacji JiM.

"Jesteśmy w stanie zmobilizować widzów do konkretnych działań na rzecz danej organizacji" – podkreśla Mateusz Bill, head of management - entertainment w LifeTube i manager kanału (Rafał Gębura jest zrzeszony w LifeTube).

(IKO, 16.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Państwa UE przyjęły dyrektywę o prawach autorskich

Państwa członkowskie będą miały dwa lata na wdrożenie nowych regulacji w zakresie ochrony praw autorskich (Pixabay.com)

W poniedziałek państwa członkowskie Unii Europejskiej przyjęły dyrektywę o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. W końcowym głosowaniu większość państw poparła projekt, przeciwko były Polska i pięć innych krajów.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że w głosowaniu przeciwko dyrektywie były: Polska, Luksemburg, Holandia, Włochy, Szwecja i Finlandia. Od głosu wstrzymały się: Belgia, Estonia i Słowenia.

W marcu Parlament Europejski na sesji plenarnej poparł kompromis zawarty przez przedstawicieli krajów UE, PE i Komisji Europejskiej w sprawie ostatecznego kształtu dyrektywy. Dokument wejdzie w życie po opublikowaniu w dzienniku urzędowym. Państwa będą miały dwa lata na wdrożenie nowych regulacji.

Dyrektywa ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie. Najwięcej kontrowersji budzą artykuły 11. i 13. Artykuł 13. wprowadza obowiązek filtrowania treści pod kątem praw autorskich, natomiast artykuł 11. dotyczy tzw. praw pokrewnych dla wydawców prasowych.

(PD, PAP, 16.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.