Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Henryk Sobierajski zarządza elektrowniami

Henryk Sobierajski w latach 2008-2018 był dyrektorem Polsat News

Henryk Sobierajski, były dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat, pełni obowiązki prezesa Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, po tym jak ze stanowiska wiceprezesa zarządu pełniącego obowiązki prezesa złożył Marcin Ginel. 

Z zasiadania w zarządzie ZE PAK (większościowym akcjonariuszem jest Zygmunt Solorz, właściciel Polsatu) zrezygnowała także wiceprezes Aneta Lato-Żuchowska. Tego samego dnia z rady nadzorczej odszedł Lesław Podkański. Nie podano powodów rezygnacji. W zarządzie zostali wiceprezesi Zygmunt Artwik i Paweł Markowski.

Marcin Ginel zasiadał w zarządzie ZE PAK od listopada 2018 roku. Funkcję prezesa pełnił od stycznia 2019 roku (wówczas ze stanowiska prezesa zrezygnował Adam Kłapszta, a Elżbieta Niebisz odeszła z zarządu).

Henryk Sobierajski od 2010 roku zasiadał w radzie nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, która 12 kwietnia 2019 roku delegowała go na trzy miesiące jako członka zarządu, pełniącego obowiązki prezesa. W latach 2008-2018 był dyrektorem kanału informacyjnego Polsat News i szefem pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat. Był również prezesem spółek: Głos Press, Nord Licence, Media Biznes. Był także m.in. przez pięć lat członkiem rady nadzorczej spółki Elektrim-Volt.

(IKO, 15.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.