Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"The New York Times" sprzedaje reklamy w oparciu o nastroje czytelników

"NYT" zapowiada, że zastosuje innowacje na szerszą skalę (fot. Pixabay)

"The New York Times" przetestował program zamieszczania reklam przy artykułach w internecie w oparciu o reakcje emocjonalne, jakie tekst wywołuje u czytelnika.

Dziennik przeprowadził już 50 kampanii opartych na tym założeniu i zapewnia, że okazały się one sukcesem finansowym. "NYT" odmówił jednak podania informacji dotyczących dochodów z tych kampanii.

Wdrożona przez dziennik metoda wykorzystuje sztuczną inteligencję, algorytmy i naukową analizę danych. Pozwala też unikać zamieszczania reklam w tekstach budzących negatywne emocje. "NYT" zapowiada, że zastosuje tę innowację na szerszą skalę.

Dziennik i reklamodawcy mogą mierzyć liczbę odsłon reklam i na razie dane wskazują na to, że zamieszczanie spotów reklamowych w oparciu o emocje czytelników daje o 80 proc. więcej odsłon niż przy behawioralnym targetowaniu odbiorców.

(MC, 11.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Orban uruchamia agencję informacyjną z konserwatywnymi newsami z krajów V4

Agencja ma prezentować opis rzeczywistości reprezentujący poglądy rządów Węgier, Polski, Słowacji i Czech. (EU2017EE Estonian Presidency - Tallinn Digital Summit.Wikimedia Commons, CC BY 2.0)

Testowana właśnie Agencja V4, w którą węgierski premier Viktor Orban zainwestował znaczące środki, ma stanowić konkurencję dla zachodnich agencji informacyjnych jak Reuters czy AFP – podaje dziennik „Le Monde”.

Dostęp do serwisu Agencji V4 jest płatny. Jak podaje „Le Monde”, ma on prezentować „alternatywny (…) konserwatywny” opis rzeczywistości, reprezentujący poglądy rządów Węgier, Polski, Słowacji i Czech.

Agencja ma na razie siedzibę w Londynie, pracuje dla niej 50 dziennikarzy, a informacje podawane są wyłącznie po angielsku. Jednym z najczęściej poruszanych przez V4 tematów jest przestępczość związana z imigracją.

(MC, 11.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.