Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trójka pod względem słuchalności wyprzedziła Jedynkę, najlepszy od ośmiu lat wynik RMF FM

Program I Polskiego Radia zmniejszył słuchalność z 7,6 proc. do 5,2 proc. (Adrian Grycuk, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0 pl)

Słuchalność Programu I Polskiego Radia nadal maleje - w najnowszej fali badania Radio Track do 5,2 proc. Jedynkę minimalnie wyprzedził Program III Polskiego Radia, którego udział spadł do poziomu z 2004 roku. Najlepszy wynik od ponad ośmiu lat osiągnął RMF FM. Rekordową słuchalność zdobyła sieć Radio Wawa.

Jak wynika z badania Radio Track (Kantar), w fali styczeń-marzec 2019 lider słuchalności - RMF FM uzyskał 27,5 proc. udziału w czasie słuchania, co oznacza wzrost z 26 proc. rok wcześniej. To najlepszy rezultat rozgłośni od fali lipiec-wrzesień 2010, kiedy miała ona 27,7 proc. udziału.

Słuchalność na identycznym poziomie jak rok wcześniej utrzymało Radio Zet - 12 proc.

Program III Polskiego Radia drugi raz w historii badania Radio Track wyprzedził pod względem słuchalności Program I (po raz pierwszy w fali kwiecień-czerwiec 2016). Przewaga Trójki była jednak minimalna, liczona w setnych procent - Program III miał 5,19 proc., a Program I - 5,17 proc.

W zaokrągleniu do dziesiętnych procent słuchalność Trójki wyniosła 5,2 proc. wobec 5,8 proc. rok wcześniej. Program III po raz ostatni 5,2 proc. zanotował w fali lipiec-wrzesień 2004. Z kolei Program I Polskiego Radia zmniejszył słuchalność do 5,2 proc. z 7,6 proc. W przypadku Jedynki 5,2 proc. jest jej najgorszym wynikiem w historii badania Radio Track.

Wśród rozgłośni ponadregionalnych prowadziło Radio Vox FM, które zanotowało spadek z 3,8 proc. 3,4 proc. Wyniki poprawiły Antyradio (z 1,7 proc. do 2 proc.) i RMF Classic (z 1,4 proc. do 1,5 proc.).

Spośród sieci radiowych udział zwiększyły: Radio Eska (z 7,2 proc. do 7,6 proc.), RMF Maxxx (z 3,6 proc. do 4 proc.), Radio Złote Przeboje (z 2,6 proc. do 3,1 proc.), Radio Wawa (z 1,3 proc. do 2 proc.; najlepszy wynik sieci w historii) i Meloradio (z 0,7 proc. do 1 proc.). (KOZ)

 

(KOZ, 11.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.