Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z HBO Polska rozstaje się prezes Michał Kozicki

Michał Kozicki prezesem HBO Polska został w lipcu 2015 roku (fot. materiały prasowe)

Z HBO po 15 latach odchodzi Michał Kozicki, prezes HBO Polska i senior vicepresident of distribution HBO Europe - dowiedział się "Presserwis".

- To moja decyzja - mówi Michał Kozicki. Informuje, że chce założyć firmę działającą poza rynkiem mediów.

Kozicki z HBO rozstaje się z końcem kwietnia. 

Michał Kozicki do HBO trafił w 2004 roku. W 2011 roku objął stanowisko dyrektora sprzedaży HBO Polska, a w lipcu 2015 awansował na prezesa polskiej spółki, zastępując Aleksandra Kutelę. W 2017 roku został senior vicepresident of distribution HBO Europe.

- Uważam, że Michał Kozicki był godnym następcą Aleksandra Kuteli. HBO za jego czasów przede wszystkim rozwinęło ofertę internetową - mówi Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA. - Być może właściciel myśli o oderwaniu oferty HBO od operatorów telewizyjnych i sprzedawaniu jej samodzielnie, jak to się stało w Stanach Zjednoczonych, i potrzebuje specjalisty związanego bardziej z rynkiem digitalowym, a nie rynkiem tradycyjnej telewizji - zastanawia się Kisielewski.

"Financial Times" poinformował w środę, że koncern AT&T, który kupił Warner Media (właściciel HBO), rozważa sprzedaż HBO Europe, by zmniejszyć zadłużenie. Dyrektor generalny Warner Media John Stankey, cytowany przez "Variety", zaprzeczył tym doniesieniom.

(KOZ, 10.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.