Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agata Kasprolewicz odsunięta od prowadzenia audycji w radiowej Jedynce

Agata Kasprolewicz wcześniej przestała prowadzić także programy w radiowej Dwójce i Polskim Radiu 24 (fot. Wojciech Surdziel, Wosu.pl/Press)

Agata Kasprolewicz z naczelnej redakcji publicystyki międzynarodowej Polskiego Radia została odsunięta od prowadzenia audycji w Programie I Polskiego Radia - dowiedział się "Presserwis".

Decyzję o odsunięciu dziennikarki podjęła dyrektor Jedynki Agnieszka Kamińska. Kasprolewicz była jedną z prowadzących magazyn międzynarodowy "Więcej świata" w Programie I.

Agata Kasprolewicz nie chce się na ten temat wypowiadać. Nie udało nam się też uzyskać komentarza dyrektor Agnieszki Kamińskiej.

Wcześniej Kasprolewicz przestała także prowadzić programy międzynarodowe w radiowej Dwójce i Polskim Radiu 24. Pozostaje wydawcą magazynu "Raport o stanie świata" w Trójce (do audycji przygotowuje również materiały reporterskie).

Odkąd pod koniec stycznia dyrektor Jedynki została Agnieszka Kamińska, do grona prowadzących audycje dołączyli m.in. Grzegorz Jankowski ("Debaty Jedynki") i Adrian Klarenbach ("Komentarz dnia").

W 2017 roku materiał "Kenia - wojna o trawę" Agaty Kasprolewicz, opowiadający o tym, jak politycy w Kenii, walcząc o głosy w wyborach, wykorzystują nienawiść rasową, zdobył nagrodę Grand Press w kategorii reportaż radiowy.

(KOZ, 09.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.