Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agata Kasprolewicz odsunięta od prowadzenia audycji w radiowej Jedynce

Agata Kasprolewicz wcześniej przestała prowadzić także programy w radiowej Dwójce i Polskim Radiu 24 (fot. Wojciech Surdziel, Wosu.pl/Press)

Agata Kasprolewicz z naczelnej redakcji publicystyki międzynarodowej Polskiego Radia została odsunięta od prowadzenia audycji w Programie I Polskiego Radia - dowiedział się "Presserwis".

Decyzję o odsunięciu dziennikarki podjęła dyrektor Jedynki Agnieszka Kamińska. Kasprolewicz była jedną z prowadzących magazyn międzynarodowy "Więcej świata" w Programie I.

Agata Kasprolewicz nie chce się na ten temat wypowiadać. Nie udało nam się też uzyskać komentarza dyrektor Agnieszki Kamińskiej.

Wcześniej Kasprolewicz przestała także prowadzić programy międzynarodowe w radiowej Dwójce i Polskim Radiu 24. Pozostaje wydawcą magazynu "Raport o stanie świata" w Trójce (do audycji przygotowuje również materiały reporterskie).

Odkąd pod koniec stycznia dyrektor Jedynki została Agnieszka Kamińska, do grona prowadzących audycje dołączyli m.in. Grzegorz Jankowski ("Debaty Jedynki") i Adrian Klarenbach ("Komentarz dnia").

W 2017 roku materiał "Kenia - wojna o trawę" Agaty Kasprolewicz, opowiadający o tym, jak politycy w Kenii, walcząc o głosy w wyborach, wykorzystują nienawiść rasową, zdobył nagrodę Grand Press w kategorii reportaż radiowy.

(KOZ, 09.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Wnet może liczyć na kolejne częstotliwości

Radio Wnet na UKF w Warszawie i Krakowie nadaje od listopada 2018 roku (screen YouTube/ Telewizja wPolsce)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosi konkursy na częstotliwości radiowe w Białymstoku i we Wrocławiu. Ich warunki spełnia Radio Wnet Krzysztofa Skowrońskiego.

Zgodnie z decyzją KRRiT częstotliwości 103,9 MHz w Białymstoku i 96,8 MHz we Wrocławiu będą przeznaczone dla rozgłośni emitujących audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz programy uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę. Audycje słowne mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godz. 6-23. Ogłoszenia w najbliższych dniach opublikowane zostaną w "Monitorze Polskim".

W konkursach będą mogli wystartować zarówno nadawcy chcący stworzyć nowe radio o takim charakterze, jak i ci, którzy są zainteresowani poszerzeniem zasięgu istniejącej tego rodzaju rozgłośni. W tym drugim wariancie warunki spełnia Radio Wnet, nadające w Warszawie i Krakowie.

Identycznie sformułowany był również w 2018 roku konkurs na częstotliwości w Warszawie i Krakowie. KRRiT przyznała je Radiu Wnet, dostępnemu wówczas jedynie w internecie. W postępowaniu wystartował również Eurozet z projektem Otoradia. Radia Wnet na UKF można słuchać od listopada 2018 roku.

Częstotliwość 103,9 MHz w Białymstoku do początku września 2018 roku wykorzystywało lokalne Radio Jard II. Stacja musiała zakończyć nadawanie, bo zmarł właściciel, na którego wydana była koncesja. Z kolei na 96,8 MHz we Wrocławiu miało nadawać Radio Bajka - KRRiT w 2011 roku przyznała stacji częstotliwość, ale nie wydała ostatecznie decyzji koncesyjnej w związku z toczącym się postępowaniem w sądzie (ostatecznie po kilku latach regulator uchylił swoją uchwałę w tej sprawie).

(KOZ, 10.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.