Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 01, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Bagiński podpisze osobną umowę na reżyserowanie "Wiedźmina"

Zdjęcia do serialowej adaptacji ruszyły w połowie ub.r. (screen: Youtube.com/One Media)

Tomasz Bagiński, reżyser i animator, autor m.in. „Katedry”, podpisze osobne porozumienie dotyczące współpracy przy realizacji serialu „Wiedźmin” dla Netfliksa – poinformowało studio Platige Image.

Platige Image w maju 2017 roku podpisało umowę dotyczącą współprodukcji serialu dla Netfliksa na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego.

Jak poinformowano, zgodnie z zawartym aneksem do umowy zajmujące się realizacją serialu Interborough i Antimatter zostały zastąpione przez inny podmiot. Usunięto również zapis o współpracy Bagińskiego przy produkcji serialu. „Aneks ustala, że Pan Tomasz Bagiński zawrze osobne porozumienie z odpowiednim podmiotem po stronie Netflix określające zakres oraz warunki wykonywania usług reżyserskich i usuwa wszelkie zapisy w BDM dotyczące zaangażowania Pana Tomasza Bagińskiego jako jednego z reżyserów w pierwszym sezonie” - poinformowano. Aneks nie zmienia pozostałych warunków współpracy.

Realizowana przez Netflix seria o wiedźminie Geralcie będzie drugim podejściem do ekranizacji twórczości Sapkowskiego, po powstałym w 2002 roku polskim serialu telewizyjnym w reżyserii Marka Brodzkiego i ze scenariuszem Michała Szczerbica. Tytułową rolę w 13-odcinkowej serii oraz w powstałym równolegle filmie pełnometrażowym zagrał wówczas Michał Żebrowski.

Zdjęcia do serialowej adaptacji ruszyły w połowie ub.r. Odtwórcą głównej roli będzie brytyjski aktor Henry Cavill, znany m.in. z roli Supermana w filmach „Man of Steel”, "Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości" i "Justice League”.

(PD, 01.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.