Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Studio Filmów Rysunkowych usuwa z YouTube'a pirackie animacje

Udostępnianie filmów Studia będzie miało „charakter rotacyjny” (screen YouTube/ Studio Filmów Rysunkowych)

Bielskie Studio Filmów Rysunkowych podpisało umowę z Google, właścicielem YouTube'a. Wytwórnia podała, że dzięki temu może samodzielnie usuwać nielegalne treści z tego portalu. Dotychczas usunięto już kilka tysięcy "pirackich" bielskich animacji.

„Podpisanie umowy z Youtubem pozwoliło SFR podjąć skuteczną walkę z nielegalnym rozpowszechnianiem treści na tej platformie. Obecnie głównym celem naszego kanału jest promocja naszych produkcji, zarówno tych dawniejszych, jak i najnowszych” – powiedział dyrektor Studia Andrzej Orzechowski.

Studio Filmów Rysunkowych na własnym kanale zamieściło najsłynniejsze produkcje, m.in. "Wielką podróż Bolka i Lolka", "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie", "Porwanie w Tiutiurlistanie" czy kilkadziesiąt filmów z Reksiem i Baltazarem Gąbką. Obok klasyki widzowie mogą też zobaczyć najnowsze filmy wytwórni, w tym serię o przygodach Kuby i Śruby.

Jak dodał Orzechowski, przychody z dystrybucji w internecie „w żaden sposób nie są porównywalne z dystrybucją tradycyjną”. Dlatego udostępnianie filmów Studia będzie miało „charakter rotacyjny”, aby cała zawartość była w dalszym ciągu atrakcyjna dla tradycyjnych odbiorców, takich jak staje telewizyjne.

Studio Filmów Rysunkowych powstało w 1947 r. Pod kierownictwem plastyka Zdzisława Lachura utworzono w Katowicach zespół, który po komplikacjach lokalowych trafił do Bielska. Pierwszy film rysunkowy powstał rok później. Czarno-biały "Czy to był sen?" nigdy jednak nie wszedł na ekrany. Z bielskim studio współpracowali m.in. Zbigniew Lengren, Jan Szancer, Józef Szajna, Jan Brzechwa, Ludwik Jerzy Kern, Stefan Kisielewski, Krzysztof Komeda i Krzysztof Penderecki. 

(PAP, 29.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.