Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 27, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa TVN i Discovery Polska wyprodukuje programy dla Discovery Science

Piloty dwóch programów powstaną jeszcze w 2019 roku (fot. materiały prasowe)

Grupa TVN i Discovery Polska wyprodukuje dla amerykańskiej i międzynarodowej wersji kanału Discovery Science dwa piloty programów i trzyodcinkowy dokument.

Jeszcze w tym roku powstaną pilotażowe odcinki programów „Bizzare post-soviet architecture” (przybliży historię budowli byłego bloku wschodniego) i "Underwater Wrecks" (o wrakach okrętów z czasów II wojny światowej leżących na dnie Bałtyku).

Z kolei w 2020 roku, na kilka tygodni przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, zostanie wyemitowany trzyodcinkowy dokument "Tokyo Engineering" prezentujący najnowsze technologie wykorzystywane przez organizatorów igrzysk.

"Fuzja z Discovery dała zespołom z grupy TVN możliwość wejścia na nowe rynki. Produkcja dla kanału Discovery Science stanowi kolejny etap budowania w Polsce międzynarodowego studia produkcyjnego" – poinformowała w komunikacie Dorota Eberhardt, international programming director w Grupie TVN i Discovery Polska.

(KOZ, 27.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 28, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mateusz Matyszkowicz kandydatem do zarządu TVP

Mateusz Matyszkowicz jest obecnie wicedyrektorem biura programowego TVP (fot. materiały prasowe)

Rada Mediów Narodowych w czwartek prawdopodobnie dokona zmian w zarządzie Telewizji Polskiej. Z informacji "Presserwisu" wynika, że szansę na wejście do niego ma Mateusz Matyszkowicz.

Posiedzenie RMN zostało zwołane po tym, jak przed tygodniem rada nadzorcza TVP zawiesiła członka zarządu spółki Piotra Pałkę (został wybrany do zarządu tydzień wcześniej razem Marzeną Paczuską). Oficjalnym powodem zawieszenia Pałki był proces wytoczony przez niego TVP z powodu jego zwolnienia w połowie 2018 roku (pracował w biurze programowym). Za zawieszeniem lobbować miał prezes TVP Jacek Kurski, by odzyskać pełnię władzy w spółce (w dwuosobowym zarządzie ma głos decydujący).

RMN nie ma możliwości, aby anulować decyzję rady nadzorczej TVP, może jedynie Piotra Pałkę odwołać z zarządu i w jego miejsce powołać nową osobę. Według informatorów "Presserwisu" kandydatem do zarządu jest Mateusz Matyszkowicz, wicedyrektor biura programowego TVP ds. repertuaru. Wcześniej, przed zmianami w strukturze telewizji, Matyszkowicz był dyrektorem TVP 1. Wówczas jednym z jego zastępców był właśnie Piotr Pałka. Matyszkowicz kierował również TVP Kultura. Jego komentarza w czwartek nie udało nam się uzyskać.

Rada może też nie podjąć żadnej decyzji i pozostawić Piotra Pałkę zawieszonego w obowiązkach członka zarządu TVP, pozostawiając telewizję w rękach prezesa Kurskiego. Jednak Elżbieta Kruk, członkini RMN i posłanka PiS, w środę w programie "Onet Opinie" powiedziała, że Kurski "potrzebuje profesjonalnego wspomagania". "Mieliśmy nadzieję, że Marzena Paczuska będzie wsparciem na część informacyjną, a Piotr Pałka na część rozrywkowo-kulturalną" - stwierdziła posłanka. Oceniła, że TVP pod rządami prezesa Kurskiego prowadzona jest "nie do końca umiejętnie". "Nie chcę powiedzieć propagandowa, ale właśnie paździerzowa" - powiedziała Kruk.

(KOZ, 28.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.