Dział: PRASA

Dodano: Marzec 27, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polski reportaż z szansą na European Press Prize 2019

Nagrody zostaną przyznane 23 maja (materiały prasowe)

Ogłoszono listę nominowanych do tegorocznych European Press Prize. Ewa Wołkanowska-Kołodziej za reportaż "Więźniowie czwartego piętra" została nominowana jako jedyna dziennikarka z Polski.

Tekst Wołkanowskiej-Kołodziej, opublikowany w "Piśmie. Magazynie opinii" w styczniu 2018 roku, został nominowany w kategorii reportaże. Ponadto nagrody przyznawane są w kategoriach: innowacje, dziennikarstwo śledcze oraz opinie. W tym roku komitet konkursowy nominował 23 materiały autorów pochodzących z 15 krajów. Zwycięzców w czterech kategoriach oraz laureata Nagrody Specjalnej poznamy podczas ceremonii, która odbędzie się 23 maja w siedzibie "Gazety Wyborczej".

Ewa Wołkanowska-Kołodziej jest reporterką, publikowała m.in. w "Dużym Formacie", "Przeglądzie", "Wysokich Obcasach" i "Nowej Europie Wschodniej". Autorka książki "Wilno. Rodzinna historia smaków". Była czterokrotnie nominowana do nagrody Grand Press (w kategoriach: reportaż, wywiad i dziennikarstwo specjalistyczne).

European Press Prize to nagroda przyznawana za osiągnięcia dziennikarstwa europejskiego. Wspierają ją fundacje medialne, m.in. The Guardian Foundation, Thomson Reuters Foundation i The Politiken Foundation, a jednym z partnerów nagrody jest Fundacja Agory. Trzy lata temu Justyna Kopińska otrzymała European Press Prize za tekst "Oddział chorych ze strachu" ("Duży Format"). Nagroda przyznawana jest od 2013 roku.

(JSX, 27.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.