Dział: PRASA

Dodano: Marzec 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tabloid zapłacił 200 tys. dol. za prywatne SMS-y Bezosa

Jak ujawnił "The Wall Street Journal", wiadomości zostały sprzedane przez brata Lauren Sanchez, obecnej partnerki Bezosa (fot. materiały prasowe)

200 tys. dol. zapłacił amerykański tabloid "National Enquirer" za treść prywatnych SMS-ów wysłanych przez miliardera Jeffa Bezosa.

Jak ujawnił "The Wall Street Journal", wiadomości zostały sprzedane przez brata Lauren Sanchez, obecnej partnerki Bezosa. Wówczas ich związek pozostawał tajemnicą. W lutym założyciel koncernu internetowego Amazon oskarżył wydawnictwo American Media, wydawcę tabloidu, o szantaż. Wydawnictwo miało grozić, że opublikuje wiadomości SMS i nagie zdjęcia, które Bezos wysyłał do kochanki, jeśli ten nie zaprzestanie dochodzenia w sprawie sposobu pozyskania tych materiałów przez tabloid.

Właścicielem American Media jest David Pecker, znajomy prezydenta USA Donalda Trumpa. Z kolei do Bezosa należy krytyczny wobec prezydenta Trumpa dziennik "The Washington Post".

(LL, 20.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.