Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TalentMedia przejmuje LifeTube

"Połączony podmiot będzie liderem promocji w YouTube w Polsce" - zaznacza prezes Mediacap Jacek Olechowski (screen YouTube/ inwestorzy.tv)

TalentMedia (spółka należąca do Mediacap) za 9,2 mln zł przejmuje większościowy pakiet w spółce LT Group, która jest właścicielem sieci LifeTube.

Jak podał Mediacap w komunikacie giełdowym, spółka TalentMedia przejęła 79,05 proc. udziałów LT Group od funduszu NGU należącego do Altus TFI. Płatność została rozłożona na dwie transze: w ciągu siedmiu dni ma zostać wpłacone 500 tys. zł, a większość kwoty powinna być uiszczona do 18 lipca 2019 roku. Umowę podpisano 18 marca. Mediacap podaje, że "nabycie udziałów zostanie sfinansowane ze środków własnych TalentMedia oraz finansowania dłużnego".

LT Group prowadzi działalność w zakresie influencer marketingu, a należąca do niej sieć partnerska LifeTube zrzesza ponad 500 kanałów YouTube. W 2018 roku spółka miała 29,8 mln złotych przychodu ze sprzedaży i 0,7 mln złotych EBITDA.

Z kolei TalentMedia w roku 2018 wypracowała według szacunków Zarządu około 20 mln złotych przychodu ze sprzedaży i 1,1 mln złotych EBITDA.

"Już dziś YouTube jest najczęściej używaną platformą socialmediową w Polsce, z której korzysta ok. 20 mln osób. Ten rynek świetnie się rozwija, co widać po wzrostach biznesu TalentMedia. Inwestycja w ten biznes to dla nas naturalny ruch. Połączony podmiot będzie liderem promocji w YouTube w Polsce - wzmocni się nasza pozycja i dodatkowo zrealizujemy szereg synergii operacyjnych" - uzasadnia transakcję prezes Mediacap Jacek Olechowski.

Łącznie TalentMedia i Lifetube mają 640 zrzeszonych kanałów na YouTubie z ponad 120 mln subskrypcji, które średnio miały ok. 800 mln wyświetleń miesięcznie.

(IKO, 19.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.