Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TalentMedia przejmuje LifeTube

"Połączony podmiot będzie liderem promocji w YouTube w Polsce" - zaznacza prezes Mediacap Jacek Olechowski (screen YouTube/ inwestorzy.tv)

TalentMedia (spółka należąca do Mediacap) za 9,2 mln zł przejmuje większościowy pakiet w spółce LT Group, która jest właścicielem sieci LifeTube.

Jak podał Mediacap w komunikacie giełdowym, spółka TalentMedia przejęła 79,05 proc. udziałów LT Group od funduszu NGU należącego do Altus TFI. Płatność została rozłożona na dwie transze: w ciągu siedmiu dni ma zostać wpłacone 500 tys. zł, a większość kwoty powinna być uiszczona do 18 lipca 2019 roku. Umowę podpisano 18 marca. Mediacap podaje, że "nabycie udziałów zostanie sfinansowane ze środków własnych TalentMedia oraz finansowania dłużnego".

LT Group prowadzi działalność w zakresie influencer marketingu, a należąca do niej sieć partnerska LifeTube zrzesza ponad 500 kanałów YouTube. W 2018 roku spółka miała 29,8 mln złotych przychodu ze sprzedaży i 0,7 mln złotych EBITDA.

Z kolei TalentMedia w roku 2018 wypracowała według szacunków Zarządu około 20 mln złotych przychodu ze sprzedaży i 1,1 mln złotych EBITDA.

"Już dziś YouTube jest najczęściej używaną platformą socialmediową w Polsce, z której korzysta ok. 20 mln osób. Ten rynek świetnie się rozwija, co widać po wzrostach biznesu TalentMedia. Inwestycja w ten biznes to dla nas naturalny ruch. Połączony podmiot będzie liderem promocji w YouTube w Polsce - wzmocni się nasza pozycja i dodatkowo zrealizujemy szereg synergii operacyjnych" - uzasadnia transakcję prezes Mediacap Jacek Olechowski.

Łącznie TalentMedia i Lifetube mają 640 zrzeszonych kanałów na YouTubie z ponad 120 mln subskrypcji, które średnio miały ok. 800 mln wyświetleń miesięcznie.

(IKO, 19.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rule of Law in Poland - anglojęzyczny serwis o praworządności w Polsce

Materiały na Ruleoflaw.pl publikowane są w trzech sekcjach: „Latest”, „Essential Readings” oraz „Analysis and Opinion” (screen Ruleoflaw.pl)

Rule of Law in Poland - pod taką nazwą ruszył serwis internetowy stworzony przez Archiwum Osiatyńskiego (program Fundacji Kontroli Obywatelskiej OKO, wydawcy OKO.press), Forum Obywatelskiego Rozwoju i Helsińską Fundację Praw Człowieka.

Pod adresem Ruleoflaw.pl publikowane są treści dotyczące zmian ustrojowych, niezależności sądownictwa, niezawisłości sędziów i sytuacji prokuratorów, zgodności zmian w wymiarze sprawiedliwości z konstytucją oraz standardami międzynarodowymi. Autorami tekstów są dziennikarze, prawnicy i analitycy związani z organizacjami tworzącymi serwis. Materiały publikowane są w sekcjach: „Latest” (Najnowsze), „Essential Readings” (Kluczowe opracowania) oraz „Analysis and Opinion” (Analizy i opinie).

- Mieliśmy przeświadczenie, że brakuje takiej inicjatywy. Odbieraliśmy też sygnały od dziennikarzy i komentatorów z zagranicy, że przydałoby się zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje i opracowania w języku angielskim na temat praworządności w Polsce - mówi Anna Wójcik, koordynatorka Archiwum Osiatyńskiego.

Redakcja ma płaską strukturę, a w jej skład wchodzą po dwie osoby z założycielskich organizacji: Anna Wójcik, Maria Pankowska (Archiwum Osiatyńskiego, OKO.press), Marek Tatała, Patryk Wachowiec (FOR), Małgorzata Szuleka, Maciej Kalisz (HFPC) oraz Matthew La Fontaine, który jest odpowiedzialny za publikowanie treści na stronie. Zespół spotyka się raz w tygodniu. Autorzy tekstów nie otrzymują honorarium. Nad projektem pracują w ramach czasu pracy dla macierzystych organizacji.

- Do czytelników chcemy dotrzeć za pomocą mediów społecznościowych. Liczymy, że informacje na temat Rule of Law in Poland rozniosą się pocztą pantoflową. Środki na działalność planujemy pozyskać z akcji crowdfundingowej - informuje Anna Wójcik.

Inicjatywa wspierana jest przez Fundusz Obywatelski zarządzany przez Fundację dla Polski.

(PAZ, 19.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.