Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Brytyjscy parlamentarzyści zbadają, czy media publiczne nadal mają sens

BBC to największy nadawca publiczny na świecie (fot. materiały prasowe)

W brytyjskim parlamencie powstała komisja, której zadaniem jest weryfikacja zasadności utrzymywania mediów publicznych w czasach rynkowej dominacji komercyjnych serwisów streamingowych.

Komisja została powołana w Izbie Lordów, a na jej czele stanął Stephen Gilbert z Partii Konserwatywnej. Gremium ma zbadać m.in., czy koncepcja mediów publicznych (takich jak BBC czy ITV) nadal ma sens i jak miałaby wyglądać jej przyszłość. W wypowiedziach dla mediów członkowie komisji wskazują, że serwisy streamingowe "za mniej niż połowę kwoty abonamentu radiowo-telewizyjnego" oferują dużo szerszą ofertę programową niż nadawcy publiczni.

(LL, 14.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paczuska w zarządzie TVP, Staniszewski odwołany z zarządu Polskiego Radia

Rada Mediów Narodowych zdecydowała o zmianach w zarządzie TVP (fot. materiały prasowe)

Rada Mediów Narodowych zdecydowała w czwartek o zmianach w zarządach Telewizji Polskiej i Polskiego Radia - dowiedział się "Presserwis".

Z zarządu TVP odwołany został Maciej Stanecki. Do władz spółki powołani zostali natomiast: Marzena Paczuska i Piotr Pałka. Stanowisko prezesa TVP zachował Jacek Kurski.

Marzena Paczuska do tej pory była doradczynią prezesa TVP ds. publicystyki i informacji, a Piotr Pałka do czerwca 2018 r. pracował w biurze programowym TVP. 

- Prezydent Andrzej Duda postawił ultimatum: podpisze ustawę o rekompensacie dla mediów publicznych, jeśli dojdzie do zmiany w zarządzie TVP - mówi jeden z informatorów "Presserwisu". Ustawa od 26 lutego czeka na podpis prezydenta. Duda i jego otoczenie od dłuższego czasu mieli zastrzeżenia do telewizji publicznej.

RMN odwołała również Mariusza Staniszewskiego z zarządu Polskiego Radia. Zarząd spółki jest jednoosobowy, prezesem spółki pozostaje Andrzej Rogoyski.

(KOZ, 14.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.