Dział: PRASA

Dodano: Marzec 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zarząd Agory zarabia coraz więcej

Bartosz Hojka jest prezesem zarządu Agory od marca 2014 roku (screen YouTube.com/inwestorzy.tv)

Zarząd Agory zarobił w 2018 roku 5,372 mln zł, o około 730 tys. zł więcej, niż rok wcześniej (4,642 mln zł). Z kolei koszty wynagrodzeń i świadczeń na rzecz pracowników w 2018 roku wyniosły 328,7 mln zł (w 2017 roku było to 327,6 mln zł).

Najwyższe wynagrodzenie spośród członków zarządu pobrał prezes Agory Bartosz Hojka – 1,7 mln zł (w 2017 roku zarobił 1,64 mln zł).

Agnieszka Sadowska uzyskała 1,045 mln zł, blisko dwukrotnie więcej niż w roku 2017, kiedy jej wynagrodzenie wyniosło 560 tys. zł, ale trzeba zaznaczyć, że Sadowska dołączyła do zarządu Agory w marcu 2017 roku. Odpowiada ona za rozwój segmentów: internet, reklama zewnętrzna, druk i Wyborcza.pl.

Wynagrodzenie Tomasza Jagiełły wyniosło 790 tys. zł (745 tys. w 2017 roku). Nadzoruje on spółki Helios i Next Film, Wydawnictwo Agora oraz dział prawny.

Grzegorz Kania uzyskał 685 tys. zł, a Anna Kryńska-Godlewska 681 tys. zł. Oboje rok wcześniej zarobili tylko 90 tys., bo do zarządu Agory dołączyli w listopadzie 2017 roku. Kania nadzoruje dział audytu wewnętrznego oraz piony: finanse, administracja i technologia. Kryńska-Godlewska natomiast odpowiada za nowe przedsięwzięcia.

W 2018 roku wynagrodzenie otrzymali także byli członkowie zarządu – Grzegorz Kossakowski (374 tys. zł) oraz Robert Musiał (89 tys. zł).

- Poziom wynagrodzenia członków zarządu Agory S.A. nie uległ zmianie w minionym roku. W 2018 roku skład osobowy zarządu spółki został poszerzony o jedną osobę. Dodatkowo, w sumie wynagrodzeń wypłaconych w 2018 roku znajdują się również wynagrodzenia byłych członków zarządu. Ponadto, w 2018 roku członkom zarządu Agory wypłacone zostały premie z tytułu realizacji celów za 2017 roku - informuje Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

System wynagrodzeń dla członków zarządu Agory składa się z trzech elementów: części stałej (wynagrodzenie zasadnicze), zmiennej (system motywacyjny oraz premia uznaniowa) i świadczeń pozapłacowych, których zakres ustala rada nadzorcza. Hojka, Sadowska i Jagiełło większość swojego wynagrodzenia w 2018 roku pobrali w ramach rozliczenia planu motywacyjnego za 2017 rok.

Koszty wynagrodzeń i świadczeń na rzecz pracowników w 2018 roku wyniosły 328,7 mln zł (w porównaniu z 2017 rokiem wzrosły o 1,1 mln zł). Zatrudnienie etatowe na koniec grudnia 2018 roku wyniosło 2711 etatów i względem roku poprzedniego zmniejszyło się o 136 etatów. W ubiegłym tygodniu Agora poinformowała o planowanym zamknięciu drukarni w Tychach i Pile, w związku z czym pracę straci około 150 osób. Spółka szacuje, że w roku 2019 koszty wynagrodzeń na rzecz pracowników będą wyższe niż w 2018 roku. Największy wzrost zarząd przewiduje w segmencie film i książka z uwagi na rozwój działalności gastronomicznej i otwieranie nowych obiektów kinowych.

Z raportu finansowego Agory za rok 2018 wynika, że spółka wypracowała 9,4 mln zł zysku netto. Wynik EBITDA to 98,4 mln zł (spadek o 17,2 proc.). Przychody grupy wyniosły 1,14 mld zł (spadek o 2,1 proc.).

(KW, 14.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "Wprost" i "Do Rzeczy" z zarzutami

CBA zatrzymało wydawcę tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" (screen YouTube/ inwestorzy.tv)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby w sprawie wyłudzeń blisko 29 mln zł z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych. Jak podały TVP.info i RMF FM jednym z zatrzymanych jest Michał Lisiecki, wydawca tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy". W czwartek usłyszał zarzuty.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził PAP, że agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali cztery osoby.

"Śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem dolnośląskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Dotyczy przekroczenia uprawnień przez syndyka masy upadłości i inne osoby, które miały wyprowadzać pieniądze z firmy i prać pieniądze poprzez szereg fikcyjnych podmiotów gospodarczych" - powiedział Brodowski. Chodzi o wyłudzenie blisko 29 mln zł z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych.

Zatrzymań dokonano w Warszawie i okolicach, Toruniu oraz Lublinie.

TVP Info i RMF FM podały, że jedną z zatrzymanych w czwartek osób jest wydawca "Wprost" i "Do Rzeczy" Michał Lisiecki.

Potwierdziło to w oświadczeniu wydawnictwo PMPG Polskie Media S.A.: "W dniu wczorajszym miało miejsce zatrzymanie przez CBA Michała M. Lisieckiego, prezesa zarządu PMPG Polskie Media S.A. Zatrzymanie nastąpiło w sprawie, która nie ma związku z działalnością spółki. W chwili obecnej trwają działania wyjaśniające. Spółka będzie informować o przebiegu sprawy w miarę pojawiania się nowych faktów".

Jak podała w czwartek po południu prokuratura Michał Lisiecki usłyszał w czwartek zarzut udział w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych.

Prokuratorzy ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała w okresie od 2012 do 2015 roku na terenie Warszawy. W tym czasie członkowie grupy doprowadzili do powstania znacznej szkody majątkowej w wysokości blisko 40 mln zł na szkodę Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury.

"Działania grupy polegały na przywłaszczeniu środków finansowych pochodzących z masy upadłości poprzez zawieranie szeregu umów i ustnych porozumień na rzekome usługi, za które wystawiane były poświadczające nieprawdę dokumenty w postaci nierzetelnych faktur" - podano w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Do chwili obecnej w sprawie przedstawiono zarzuty 19 osobom, w tym w dalszym ciągu 5 osób w tej sprawie pozostaje tymczasowo aresztowanych.

Michał Lisiecki chce w tej sprawie występować pod nazwiskiem, o czym poinformował radca prawny jego firmy.

(SK, PAP, 14.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.