Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef marketingu Netfliksa odchodzi

Netflix ma na świecie prawie 140 mln subskrybentów (unsplash.com)

Kelly Bennett, szef marketingu serwisu streamingowego Netflix, odejdzie z firmy - podał magazyn "Variety".

Bennett ma pozostać na stanowisku do czasu rekrutacji następcy. "Variety" wskazuje, że może to potrwać do końca br. Z Netflixem Bennett związany jest od 2012 roku. Wcześniej pracował m.in. w wytwórni filmowej Warner Bros. Przyczyny jego rezygnacji nie są znane.

Netflix ma na świecie prawie 140 mln subskrybentów.

(LL, 11.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koncern Murdocha chce podziału Google'a

News Corp. uważa, że Google ma dominującą pozycję zarówno na rynku wyszukiwarek internetowych, jak i technologii e-reklamowych (pixabay.com)

Australijski oddział koncernu medialnego News Corp. zwrócił się do krajowego regulatora rynku z apelem o wymuszenie podziału Google'a.

We wniosku skierowanym do Australijskiej Komisji Konkurencji i Konsumentów (ACCC) przedstawiciele News Corp. napisali, że Google ma dominującą pozycję zarówno na rynku wyszukiwarek internetowych, jak i technologii e-reklamowych. Zwrócono uwagę, że amerykański gigant „nadużywa swojej rynkowej pozycji ze szkodą dla konsumentów, reklamodawców i wydawców”.

News Corp. chce, aby ACCC doprowadziła do rozdzielenia biznesów Google w zakresie wyszukiwarek i e-reklamy. Należący do Ruperta Murdocha koncern News Corp. jest czołowym graczem rynku medialnego w Australii.

(LL, 13.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.